Facebook Google+ Twitter

W Łodzi na Piotrkowskiej czeka praca

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-09-02 08:25

Aż 18 ogłoszeń z ofertami pracy naliczyliśmy wczoraj w witrynach na ulicy Piotrkowskiej na odcinku od placu Wolności do Centralu. Łącznie pracodawcy oferują 32 miejsca pracy. Największe zapotrzebowanie jest w branży gastronomicznej.

Znaleźliśmy oferty stałej pracy dla 6 kucharzy, kucharki, pomocy w kuchni, 8 kelnerek, 2 barmanów, 2 cukierników, dla pizzermena i dla osoby dowożącej pizzę. Jednakże zarobki są stosunkowo niskie. Kelnerki otrzymują miesięcznie najniższą stawkę krajową, nie licząc napiwków.Fot. Express Ilustrowany

Ponadto pracę na Piotrkowskiej mogą znaleźć trzej sprzedawcy w sklepach obuwniczych, sprzedawca w sklepie z galanterią skórzaną, 4 osoby w perfumerii, jedna osoba w sklepie z odzieżą i jedna w sklepie z kosmetykami.

Jednak chętnych brakuje. Ogłoszenia wiszą przeciętnie 2-3 tygodnie, zanim zgłosi się potencjalny kandydat do pracy. Tylko w pięciu miejscach na początku września przeprowadzona będzie rekrutacja kandydatów. Do tej pory CV złożyły tam po 3-4 osoby. Wymagania nie są wygórowane.
- Zależy nam na kandydatach gotowych podjąć stałe zatrudnienie. Nie wymagamy doświadczenia w gastronomii. Mimo że oferujemy bezpłatne szkolenia dla każdego nowego pracownika, chętnych jest mało - mówi Anna Michalska, dyrektor łódzkiej sieci restauracji.

Cztery kobiety chce zatrudnić perfumeria. Wymagania to młody wiek, miła prezencja, wykształcenie średnie i umiejętność nawiązywania kontaktów.
- W firmie jest bardzo duża rotacja pracowników. Wiele osób zostaje zwolnionych po trzymiesięcznym okresie próbnym. Największe trudności sprawia pracownicom przyswojenie wiedzy z zakresu kosmetyki oraz kontakt z klientem - informuje kierowniczka perfumerii.

Przyczyną tak małego popytu na pracę na Piotrkowskiej jest, według tamtejszych pracodawców, otwarcie Manufaktury. Właściciele firm zwracają też uwagę na duży odsetek młodych ludzi, którzy wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu zatrudnienia. O zarobkach pracodawcy rozmawiają niechętnie, często kończąc rozmowę stwierdzeniem, że płacą "zgodnie z łódzkimi realiami".
(ap)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

elzbieta klos
  • elzbieta klos
  • 11.09.2011 08:54

poszukuje pracy jako sprzedawca w dziale odziezowym wykonuje spokrewniony zawod dziekuje

Komentarz został ukrytyrozwiń
rdk 84
  • rdk 84
  • 18.05.2011 12:47

placą zgodnie z łódzkimi realiami hehe ciekawe ciekawe :) to może czas na to żeby te realia się w końcu zmieniły :) Pozdrowienia dla redakcji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.