Facebook Google+ Twitter

W Łodzi nie będą już przeprowadzać uczniów przez pasy

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-09-06 11:18

Sprzed wielu łódzkich szkół zniknęły osoby w odblaskowych kombinezonach przeprowadzające dzieci przez jezdnię do szkoły. Można za to spotkać policjantów z Sekcji Ruchu Drogowego i strażników miejskich.

 / Fot. Ekspress IlustrowanyZmniejszenie ilości osób, których zadaniem jest pomoc dzieciom w przejściu przez jezdnię do szkoły wynika z braku zainteresowania tym zajęciem. - Brakuje chętnych do pracy - rozkłada bezradnie ręce Anna Witkowska z wydziału edukacji łódzkiego kuratorium oświaty. - Urzędy pracy bezskutecznie poszukują ludzi. Wszyscy tłumaczą, że zarobki są zbyt niskie. Potrzeba nam 20 "stopków", a mamy tylko 8. Nikt nie chce przyjść do pracy, mimo że może otrzymać etat!

"Stopek", czy "kapturek" (jak ich potocznie nazywają łodzianie) - jest zatrudniany w ramach tzw. prac interwencyjnych przez Urząd Miasta i otrzymuje 840 zł pensji zasadniczej plus 20 procent stażowego.

- To daje razem 1080 brutto - mówi Kajus Augustyniak, rzecznik UM. - Dla przykładu: najniższe w Polsce uposażenie wynosi 936 zł. Praca "stopka" jest ośmiogodzinna (w zależności od rozkładu zajęć uczniów) i najczęściej trwa od godziny 8 do 16.

Pierwsi niezadowoleni zaczęli się już zwalniać w lutym ubiegłego roku, choć umowa o pracę obejmuje cały rok szkolny (od 1 września do drugiej połowy czerwca).

- To jest bardzo ciężka praca - tłumaczy kobieta, która pracowała przy szkole przy ul. Przybyszewskiego. - W czasie deszczu albo zimą trudno wytrzymać na chłodzie tyle godzin. A pensja jest niska.

- Obecnie "stopków" można spotkać tylko przy ul. Karolewskiej, Kuźnickiej, Emilii Plater, Anczyca (2 "stopków"), Ciołkowskiego, Tybury i Rysowniczej. A co z resztą szkół? - denerwuje się Anna Witkowska.

Na razie bezpieczeństwa dzieci pilnują tam policjanci.
- Nasza akcja jest jednak czasowa i potrwa tylko do 14 września - mówi Wojciech Milecki z Sekcji Ruchu Drogowego. Od 3 września policjanci wypisali 21 mandatów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.