Facebook Google+ Twitter

W Łodzi o marihuanie z Piotrkowa

Tajemnicę marihuany, która zginęła z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, wyjaśnić ma Prokuratura Rejonowa Łódź Bałuty. Tak zdecydowała Prokuratura Okręgowa w Łodzi, o czym informuje jej rzecznik Krzysztof Kopania.

Sprawą zniknięcia z magazynu Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim koperty z dziesięcioma gramami marihuany zajmie się Prokuratura Rejonowa Łódź Bałuty. Materiały zebrane dotychczas w tej sprawie już do niej dotarły. W tej chwili – dowiedzieliśmy się w bałuckiej prokuraturze – zapoznaje się z nimi prokurator, który sprawę poprowadzi. I to on zdecyduje o ewentualnym wszczęciu śledztwa. Nie wcześniej jednak niż na początku przyszłego roku.

Koperta z marihuaną zginęła z magazynu dowodów rzeczowych piotrkowskiej KMP. Jej brak stwierdzono w piątek, 23 listopada, w trakcie przekazywania opieki nad magazynem pracownikowi cywilnemu Komendy. Poszukiwania rozpoczęły się w poniedziałek, 26 listopada, a Wiadomości 24.pl pierwsze poinformowały o tym we wtorek, kiedy udało się potwierdzić nieoficjalne wcześniej informacje.

Koperty szukała przez tydzień specjalna komisja. W jej skład wchodzili piotrkowscy policjanci, funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji i prokuratorzy z Piotrkowa. Ich poszukiwania i drobiazgowa inwentaryzacja w magazynie dowodów rzeczowych nie przyniosły jednak żadnego efektu. Wtedy zdecydowano o przekazaniu materiałów Prokuraturze Apelacyjnej w Łodzi. Ponieważ sprawy – zgodnie z obowiązującymi przepisami – nie mogli dalej prowadzić prokuratorzy z Piotrkowa, do Prokuratury Apelacyjnej należało skierowanie jej do innej jednostki. I ostatecznie piotrkowska marihuana trafiła do Prokuratury Rejonowej Łódź Bałuty.

W Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie trwa tymczasem postępowanie dyscyplinarne wobec dwóch funkcjonariuszy, którzy zajmowali się magazynem dowodów rzeczowych. Do dzisiaj nie zostało ono zakończone. Ponieważ jednak nie ma wątpliwości co do tego, że koperta z narkotykiem z magazynu zginęła, to prawdopodobnie odpowiedzą za niedopełnienie obowiązków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.