Facebook Google+ Twitter

W Łodzi odbędzie się Konferencja Dziennikarstwa Śledczego

Najlepsi dziennikarze śledczy z całego kraju, najgłośniejsze reportaże śledcze z takich programów jak Uwaga i Superwizjer TVN, Interwencja Polsat czy Misja Specjalna i Express Reporterów TVP. Poza tym - spotkania, rozmowy, prelekcje i warsztaty.

 / Fot. screen ze strony www.uwaga.onet.plIII Konferencja Medialno - Naukowa dziennikarstwa Śledczego oraz II Ogólnopolski Przegląd Telewizyjnych Reportaży Śledczych "Ukryta kamera 2007" to jedna z najważniejszych imprez dziennikarskich roku. Odbędzie się 10 i 11 stycznia 2008 roku w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi oraz w łódzkim kinie Charlie.
W tym roku konferencja poświęcona będzie najnowszym trendom dominującym w polskim reportażu śledczym (prasowym, telewizyjnym i radiowym) oraz problemom prawno-moralnym i organizacyjno-instytucjonalnym, w jakie uwikłany jest ten rodzaj dziennikarstwa.

Referaty naukowe dotyczyć będą zagadnień prawnych, warsztatowych, etycznych i kulturoznawczych. Wystąpienia naukowców uzupełnione zostaną dyskusjami panelowymi z udziałem dziennikarzy. Zaproszenie przyjęli m.in. Marcin Kącki z Gazety Wyborczej, laureat nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarz Roku 2007, Jerzy Jachowicz z Dziennika, Bertold Kittel z Newsweeka, Jarosław Jabrzyk TVN czy Mirosław Majeran z Polsatu.
W części medialnej zaprezentowanych będzie około 20 najciekawszych reportaży telewizyjnych i radiowych z bieżącego roku. Znajdą się wśród nich reportaże nagrodzone przez stowarzyszenia dziennikarskie i ogólnopolskie media.

Pokazy odbywać się będą w łódzkim kinie Charlie i w salach audiowizualnych WSHE. Po każdym przewidywane jest spotkanie z autorami. Dla studentów dodatkowo zorganizowane zostaną zajęcia warsztatowe, prowadzone przez czołowych reportażystów. Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Będzie relacja ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Też chętnie przeczytałabym relację. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plusik za ciekawą informację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję, że będzie jakaś relacja. Ja akurat w czwartek i piątek pracuję po 12 godzin....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.