Facebook Google+ Twitter

W Łodzi pamiętają o powstaniu warszawskim

Kuria Metropolitarna oraz łódzki oddział IPN organizują uroczystości związane z 68. rocznicą powstania warszawskiego.

Kuria Metropolitarna oraz łódzki oddział IPN organizują uroczystości związane z 68. rocznicą powstania warszawskiego. Jak poinformowała Marzena Kumosińska, asystent prasowy IPN uroczystości rozpoczną się w Łodzi o godz. 15 mszą św. w Kościele Garnizonowym p.w. św. Jerzego (ul. św. Jerzego 9), celebrowaną przez ks. bp. Adama Lepę. Uświetni ją kompania honorowa wystawiona przez 1. Batalion Kawalerii Powietrznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z Leźnicy Wielkiej.

Po mszy uczestnicy
przejdą za pocztami sztandarowymi ulicami
na Stary Cmentarz, gdzie zatrzymają się przed mogiłą gen. bryg. Edwarda Franciszka Pfeiffera ps. „Radwan”. Biogramy powstańców spoczywających na łódzkich cmentarzach przedstawi w tym miejscu dr Tomasz Toborek, kierownik Referatu Badań Naukowych Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Łodzi.

Następnie delegacje złożą kwiaty i znicze. Zebrani wysłuchają prezentacji pieśni powstańczych, przygotowanej przez Lucjana Muszyńskiego, wiceprzewodniczącego Związku Legionistów Polskich i Ich Rodzin, pracownika Urzędu Miasta Łodzi. Z kolei o godzinie W, czyli o siedemnastej w hołdzie powstańcom warszawskim zabrzmią syreny.

Znajdź nas na Google+
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.