Facebook Google+ Twitter

W Łodzi pobito rekord Guinnessa w mierzeniu ciśnienia krwi!

Ponad 7,5 tysiąca osób w sobotę 14 stycznia br. przybyło do łódzkiej Manufaktury, aby wziąć udział w akcji "Czas podwinąć rękawy", której celem było zmierzenie ciśnienia krwi przez jak największą liczbę osób. Rekord Guinnessa został pobity!

 / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiOrganizatorzy przedsięwzięcia, łódzka firma Novamed i szpital im. Barlickiego w Łodzi, liczyli na możliwość zbadania ciśnienia u pięciu tysięcy osób. Dla chętnych przygotowano 25 stanowisk, w których to mieszkańcy Łodzi od godz. 12 mogli mierzyć ciśnienie - czytamy na stronie internetowej wydarzenia.

Przed akcją dyrektor szpitala im. Barlickiego w Łodzi prof. Piotr Kuna stwierdził, że dla niego, choć pobicie rekordu jest ważne, to jednak najważniejsze w tej akcji jest zdrowie mieszkańców Łodzi. Łodzianie, zgodnie z danymi statystycznymi, żyją najkrócej w Polsce, a główną tego przyczyną są choroby układu krążenia, w tym nadciśnienie wywołujące m.in. udary mózgu, zawały serca, niewydolność krążenia. Dzięki akcji organizatorzy chcieli zwiększyć wiedzę na temat dostępnej skutecznej walki z chorobami układu krążenia.
 / Fot. Julo, domena publiczna / Wikipedia
Każdy uczestnik akcji otrzymał specjalny pamiątkowy dyplom oraz termometr elektroniczny. Co pół godziny jedna osoba wygrywała nowoczesny ciśnieniomierz.

Ostateczny wynik jaki udało się osiągnąć na zakończenie próby bicia rekordu Guinessa w Manufakturze, to 7 554 osób. W Łodzi poprawiono wynik, jaki zanotowano w Manamie, stolicy Bahrajnu (3 251 osób) o 4 302 zbadane osoby!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobry pomysł akcji! Mierzę ciśnienie regularnie, ale dla rekordu również zmierzyłam. Czekałam w kolejce 20 minut, ale warto było.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.