Facebook Google+ Twitter

W Łodzi powstaje Fotoplastikon teatralny

Teatr Muzyczny w Łodzi przygotował wyjątkową atrakcję na tegoroczną edycję projektu "Dotknij Teatru". Będzie nią pierwszy w Łodzi, a może i w Polsce „Fotoplastikon teatralny”, wzorowany na oryginalnym fotoplastikonie z 1900 roku, pochodzącym ze zbiorów Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Fotoplastikon teatralny podczas tworzenia. / Fot. Krzysztof OstanówkoTwórcą repliki jest artysta - plastyk, Jerzy Mika. Fotografie stereoskopowe wykonał Maciej Ryszka. Technika stereoskopowa to przodek tak popularnego obecnie w kinach systemu 3D. Dzięki naszemu magicznemu urządzeniu będzie można podziwiać wykonane w tej technice diapozytywy z przedstawień Teatru Muzycznego.

Patrząc przez specjalne okulary doznacie trójwymiarowej iluzji i poczujecie się jak na rzeczywistym przedstawieniu. W „Fotoplastikonie teatralnym” wystąpią postaci ze spektakli: „Na
Baner. / Fot. Dotknij Teatrukońcu tęczy”, „Wesołej wdówki” czy „Powróćmy jak za dawnych lat”. Dodatkową ciekawostką będą diapozytywy przedstawiające remontowany budynek naszego Teatru. Zapowiada się „prawdziwe” dotykanie teatru!

Fotoplastikon teatralny będzie dostępny w Łodzi na Pasażu Schillera od 27. marca do 29. marca 2011 r.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia relacji jak wygląda tworzenie tego dzieła.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.