Facebook Google+ Twitter

W Łodzi powstaje gigantyczna flaga Unii Europejskiej!

Do jej uszycia zakupiono 700 metrów niebieskiego i 300 metrów żółtego materiału, a także 23 szpule nici. Flaga będzie ważyła ponad 100 kg. Szyją ją niepełnosprawni uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 2 w Łodzi. Pomysłodawcy liczą, że pobiją rekord Guinnessa.

 / Fot. PAP Radek PietruszkaZ inicjatywą stworzenia największej flagi Unii Europejskiej wyszli studenci Politologii WSHE w Łodzi. Liczą na to, że pobiją rekord Guinnessa.

- Wpis do światowej księgi rekordów Guinnessa nie jest jednak tak ważny jak sama idea stworzenia flagi. Chcemy w ten sposób uczcić 5. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Powstanie flagi zbiega się także z jubileuszem 15-lecia Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi – mówi Radek Niżnik, student i pomysłodawca projektu. – Współpraca studentów i niepełnosprawnych uczniów wpisuje się natomiast w idee równości, jedności, tolerancji i braterstwa, które przyświecają zjednoczonej Europie.

Prace nad flagą potrwają około trzech tygodni. Do jej uszycia zakupiono 700 metrów niebieskiego i 300 metrów żółtego materiału, a także 23 szpule nici. Flaga będzie miała wymiary 30x20 m i będzie ważyła ponad 100 kg.

- Prace nad projektem trwają od września zeszłego roku, choć pomysł chodził nam po głowie już od dawna. Musieliśmy jednak znaleźć partnerów i sponsorów naszego przedsięwzięcia. Potem czekaliśmy jeszcze na projekt graficzny, który wykonywali nasi koledzy z kierunku Grafiki. Teraz będziemy dopingować i śledzić, jak postępują prace w pracowni krawieckiej – mówi Ania Papina studentka i współorganizator przedsięwzięcia.

Łodzianie będą mogli obejrzeć flagę 6 kwietnia na ulicy Piotrkowskiej. Tydzień później studenci
i uczniowie pojadą do Brukseli i zaprezentują swoje dzieło przed budynkiem Parlamentu Europejskiego. Ostatecznie flaga zostanie przekazana Panu Lucowi Van den Brande, przewodniczącemu Komitetu Regionów.

Patronat nad przedsięwzięciem objęli: dr Jacek Saryusz Wolski, przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego oraz Jerzy Kropiwnicki, prezydent miasta Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Od kiedy rozpocząłem studia, wiem że studenci to motłoch i bydło (poza nielicznymi przypadkami), więc mnie nie zaskakują takie ich absurdalne akcje. Robienie flagi najbardziej irracjonalnego, skostniałego i sprzecznego wewnętrznie systemu politycznego, scalającego - ku mojej trosce - również kraj w którym żyję. Wątpię by choć jeden z owych inicjatorów akcji przeczytał, błędnie nazywany Konstytucją, dokument UE. Ale nawet jakby przeczytał i tak pewnie by nie zauważył żadnych bzdur, głupcy ich nie widzą z powodu konformizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ostatecznie flaga zostanie przekazana Panu Lucowi Van den Brande, przewodniczącemu Komitetu Regionów"

A potem zawiśnie gdzieś? Byłoby miło, chociaż ze względu na rozmiar to pewnie mało prawdopodobne ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.