Facebook Google+ Twitter

W Łodzi powstaje ogród dla chorych dzieci

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-12 12:19

Dzięki pomocy wielu osób o dobrych sercach, ciężko chore i niepełnosprawne dzieci z Domu dla Dzieci Chorych w Łodzi będą mogły się bawić, wypoczywać i rehabilitować w pięknym ogrodzie.

logo akcji "Tęczowy Ogród" / Fot. Tęczowy OgródOgraniczone środki finansowe sprawiały, że do tej pory nie było możliwe zagospodarowanie terenu zieleni przyległego do Domu dla Dzieci Chorych Fundacji „Dom w Łodzi”- jedynego domu dziecka w Polsce, w którym wychowują się ciężko chore i niepełnosprawne dzieci. Priorytetem dla Fundacji jest polepszanie stanu zdrowia dzieci i ciężko jest kierować fundusze w inną stronę.

Z uwagi właśnie na swoje zdrowie, ale także z obawy przed infekcjami, koniecznością obecności pielęgniarki i zabierania aparatury medycznej (m.in. aparatu do odsysania wydzieliny zalegającej w przełyku, glukometru, wstrzykiwacza insuliny), większość naszych dzieci ma ograniczoną możliwość spędzania czasu poza placówką.

Pięknie zagospodarowany, zielony ogród, z placykiem zabaw i urządzeniami bezpiecznymi dla naszych dzieci, w dużej części wynagrodzi im trudności związane z wychodzeniem na dwór, jakie powodują ich choroby i dysfunkcje. To w nim będą mogły się bezpiecznie bawić ale także i rehabilitować- gdy pozwoli na to pogoda.

Projekt „Tęczowy Ogród” to dzieło dwóch słuchaczek Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Łodzi: Magdy i Moniki. Dziewczyny działały w Fundacji „Dom w Łodzi” w ramach praktyk dyplomowych. Od razu pokochały nasze dzieci i postanowiły pomóc nam w walce o poprawę ich warunków życiowych.

Magda i Monika do swojego projektu „Tęczowy Ogród” zaangażowały:

- szereg wolontariuszy
- 97. Łódzką Wodną Drużynę Harcerską
- 12. Drużynę Harcerską „TEM” z Bełchatowa, Hufiec ZHP Piotrków Trybunalski
- Technikum Ogrodnicze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 21
- Łódzkie Przedsiębiorstwo Ogrodnicze

W akcję włączyło się Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia S.A. Dzięki darowiźnie zakupimy urządzenia do zabaw dla dzieci Pomogli też studenci łódzcy: Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Łódzkiego- z tegorocznej zbiórki „Studenci Dzieciom”, zakupili wspaniały kompleks drabinek z huśtawkami.

W ramach „Tęczowego Ogrodu”:
• Uczniowie Technikum Ogrodniczego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 12 opracowali projekt zagospodarowania ogrodu oraz wykonują szereg prac związanych z: rozprowadzaniem ziemi, formowaniem terenu, sadzeniem roślin
• Ma miejsce zbiórka publiczna w Piotrkowie Trybunalskim, w łódzkich parafiach oraz na ul. Piotrkowskiej (od 3 do 15 maja 2009). W zbiórce bardzo mocno pomagają nam harcerze. Za zebrane pieniądze zakupiona zostanie trawa oraz pozostałe akcesoria ogrodowe (ławki, stoliki, bujanki)
• Szukamy sponsorów, którzy pomogą w zagospodarowaniu terenu. Liczymy zwłaszcza na podarunki w postaci ziemi, nasion, roślin itp.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.