Facebook Google+ Twitter

W Łodzi powstał Instytut Afrykański

Pierwszy w Polsce Instytut Afrykański zainaugurował w sobotę w Łodzi swoją działalność.

Instytut nie ma jeszcze swojej siedziby. Jak na razie korzysta z gościnności Instytutu Europejskiego w Łodzi i Uniwersytetu Łódzkiego. Ma wspierać mieszkających w Polsce Afrykańczyków i pomóc im w integracji, nie tylko między sobą, ale też z Polakami. Ważnym zadaniem będzie również szerzenie wiedzy o Afryce.

Dyrektor Instytutu Martyna Matuszczyk dodaje, że fundacja nagradzać będzie osoby, które na co dzień pomagają mieszkańcom Czarnego Lądu. Otrzymają oni tytuł Przyjaciela Afryki. Instytut będzie organizować też wieczory filmowe i inne wydarzenia promujące kulturę afrykańską.

Pochodzący z Nigerii łódzki radny John Godson uważa, że powołanie fundacji to świetny pomysł - Obraz Afryki jest zakrzywiony. Stereotypowo ten kontynent kojarzy się tylko i wyłącznie z biedą, a przecież kultura afrykańska jest bardzo bogata - mówi rajca.

- Mam nadzieję, że twórcy Instytutu wykorzystają szansę i fundacja będzie się szeroko rozwijać, nie tylko na polu kultury - mówi łódzki senator Maciej Grubski, który wygłaszał przemówienie podczas otwarcia Instytutu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.