Facebook Google+ Twitter

W Łodzi rodzą się wyjątkowo duże dzieci!

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2009-02-18 08:27

Prawdopodobnie najdłuższy w historii łódzkich porodówek dzidziuś przyszedł w poniedziałek na świat w szpitalu im. Madurowicza. Mierzył aż 63 cm, a ważył 4530 g. Poród odbył się siłami natury, bez żadnych komplikacji.

 / Fot. Fot. Łukasz KasprzakKolejny chłopczyk również mający zadatki na bardzo wysokiego mężczyznę, Miłosz, który urodził się w "Madurowiczu" wczoraj, był tylko o centymetr krótszy. Przyszedł na świat poprzez cesarskie cięcie. W ciągu ostatnich trzech tygodni w szpitalu im. Madurowicza urodziło się aż czworo dzieci mierzących 61-63 cm, w tym jedna dziewczynka. - Poród trwał około godziny - mówi Renata Spiczak, mama największego dzidziusia, któremu jeszcze nie wybrano imienia. - Dobrze, że kupiłam ubranka na rozmiar 62, choć nie spodziewałam się, że dziecko będzie aż tak duże.

Zaskoczona nie była natomiast Anna Walaszczyk, mama Miłosza. - Nie zdziwiłam się, że jest taki duży, gdyż mąż Andrzej ma 196 cm wzrostu, a gdy się urodził, ważył prawie 5 kg.

Noworodki są coraz cięższe. Ich waga często jest znacznie wyższa od średniej, która wynosi 3-3,5 kg. Każde następne dziecko tej samej matki jest większe niż poprzednie.

- Mamy coraz więcej dzieci ważących 4,5-5 kg, które mierzą ok. 60 cm - mówi dr Anita Chudzik, zastępca ordynatora oddziału neonatologicznego szpitala im. Madurowicza. - Dziewczynki bywają tak samo duże, jak chłopcy. O wielkości noworodka decydują różne czynniki. Przyszłe matki, które prawidłowo się odżywiają, są pod stałą kontrolą lekarską i ściśle stosują się do zaleceń, rodzą znacznie większe dzieci niż te, które o siebie nie dbają. Dużą rolę odgrywają też czynniki genetyczne.
(ew)

Więcej informacji na stronie http://www.express.lodz.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Lidia
  • Lidia
  • 17.07.2012 18:30

Moi synowie ur sie 4140, 4700 i 5280(cesarka)i z zadnym nie mialam cukrzycy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.