Facebook Google+ Twitter

W Łodzi rozdano Indeksy Sukcesów

5 grudnia 2013 r. Łódź wzbogaciła się o nowych studentów, którzy pomimo młodego wieku chcą odnosić sukcesy i walczyć ze słabościami. Tym samym dzieci z programu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI zostały oficjalnymi członkami studenckiej braci.

Gala 6 edycji AKADEMII PRZYSZŁOŚCI odbyła się w auli wydziału Matematyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego. W inauguracji brały udział dzieci z czterech łódzkich szkół podstawowych wraz z rodzicami oraz szkolnymi pedagogami koordynującymi tą ciekawą inicjatywę łączącą środowisko szkolne i akademickie. Nie zabrakło także wolontariuszy – tutorów i wszystkich tych, bez których ten program adresowany do najmłodszych uczniów zagrożonych wykluczeniem społecznym nie mógłby istnieć w regionie łódzkim.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości ciepłymi słowami Marty Janus, Koordynatorki Regionalnej, która przełamała pierwsze lody i zmotywowała adeptów AKADEMII do podjęcia starań w zdobywaniu małych i większych sukcesów. W następnej kolejności głos zabrał Prodziekan ds. Dydaktycznych, prof. nadzw. dr hab. Stanisław Spodzieja: - W dniu dzisiejszym oficjalnie zostajecie włączeni do studenckiej braci. A bycie studentem to niezwykle poważna sprawa. Wiąże się z nowymi obowiązkami i odpowiedzialnością. Jednak patrząc na Wasze pełne entuzjazmu, zapału i zaciekawienia buzie, wierzę, że świetnie poradzicie sobie z tym wyzwaniem i z dumą będziecie się chwalić przed rówieśnikami, że już teraz zostaliście studentami. Tymi słowami oficjalnie rozpoczęto pasowanie najmłodszych uczestników tego doniosłego wydarzenia na studentów.

Ponieważ indeks to nieodłączny atrybut każdego żaka podopieczni AKADEMII PRZYSZŁOŚCI również otrzymali specjalne książeczki zwane Indeksami Sukcesów. To właśnie w nich uwieczniane będą osiągnięcia zdobyte przez każde dziecko w czasie zajęć odbywających się aż do wakacji pod opieką jego tutora – mentora, opiekuna, przyjaciela.

Po części oficjalnej goście mogli obejrzeć występ artystyczny przygotowany przez dwójkę wolontariuszy. Dźwięki gitary akustycznej Konrada Gabary oraz subtelny głos Magdy Czapskiej wypełniły całą aulę i oczarowały wszystkich w niej zebranych. Szczególnie najmłodsi żywo reagowali na docierające do ich uszu dźwięki, poruszając granatowymi balonami w rytm słyszanych melodii. Krótkiemu koncertowi towarzyszył quiz z nagrodami skierowany do świeżo upieczonych studentów. Konkurs wywołał wiele emocji i uśmiechu, więc nie tylko dzieci wyrywały się spontanicznie do odpowiedzi.

Inaugurację zwieńczył słodki poczęstunek w postaci smakowitego tortu. Teraz małych studentów czeka rok pełen wyzwań oraz pracy nad własnymi słabościami. Miejmy nadzieję, że już za kilka miesięcy - w myśl motta AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – wszyscy podopieczni będą potrafili wygrywać w szkole i w życiu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.