Facebook Google+ Twitter

W Łodzi rusza Festiwal Sztuka i Dokumentacja

Przez kilka dni w Klubie Fokus Łódź Biennale będzie można oglądać wernisaż "Sztuka-Obiekt-Zapis. W czwartek, 8 kwietnia, rusza tam druga edycja Festiwalu Sztuka i Dokumentacja w Łodzi.

Plakat Festiwalu / Fot. FotPrzez kilka dni w Klubie Fokus Łódź Biennale przy ul. Piotrkowskiej 118 będzie można oglądać wernisaż "Sztuka-Obiekt-Zapis.

Festiwal nie ma swojego drugiego odpowiednika w kraju. Jest jedynym tego rodzaju wydarzeniem poświęconym aspektom dokumentowania sztuki. Dokumentacja uznawana jest za niezwykle ważną w procesie powstawania dzieła. Archiwizacja materiałów i rejestracja jest nierzadko jedynym śladem jaki może pozostać po twórcach dzieła. Na festiwalu będzie można także obejrzeć unikalne materiały archiwalne.

Na wystawę składają się prace nadesłane z całej Polski i wybrane przez jury w składzie: Aurelia Mandziuk – artystka, kuratorka, dyrektor Patio Centrum Sztuki, Łukasz Guzek – historyk sztuki, redaktor naczelny Spam.art.pl oraz pisma Sztuka i Dokumentacja, Adam Klimczak – dyrektor biura Fokus Łódź Biennale, kurator Galerii Wschodnia Jerzy Grzegorski – artysta, kurator Galerii Wschodnia w Łodzi, wykładowca PWSFTViT Tomasz Komorowski – artysta wykładowca PWSFTViT w Łodzi, kurator w Muzeum Kinematografii Karolina Jabłońska - historyczka sztuki, kuratorka, redaktorka portalu Łódź-art i Norbert Trzeciak – artysta, designer.

Ale to nie koniec atrakcji pierwszego dnia festiwalu. „Pejzaż z trzema drzewami – motyw ukryty” to tytuł projektu Izy Maciejewskiej, który będzie można podziwiać w Galerii Arkana przy ul. Więckowskiego 18. Ekspozycja potrwa do 15 kwietnia.

Muzeum Sztuki natomiast będzie gościć wystawę „Łódzkie galerie autorskie lat siedemdziesiątych”. O godzinie 20 festiwalowa publiczność przeniesie się do MS Cafe w budynku muzeum, gdzie odbędzie się pokaz wideo „Z archiwum portalu Łódź Art”, przygotowany przez Annę Leśniak i Izę Maciejewską.

Organizatorami festiwalu są Fokus Łódź Biennale, Stowarzyszenie Sztuka i Dokumentacja, Patio Centrum sztuki oraz Galeria Wschodnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.