Facebook Google+ Twitter

W Łodzi rusza nabór do szkół ponadgimnazjalnych

Od dziś rozpoczyna się nabór uczniów do łódzkich liceów, techników i szkół zawodowych. Uczniowie mają czas do końca kwietnia, aby za pomocą specjalnego formularza, zadeklarować wybór trzech szkół, w których chcieliby kontynuować edukację.

Print screen strony przeznaczonej do rejestracji kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych. / Fot. Kuratorium Oświaty w ŁodziWedług zarządzenia łódzkiego Kuratora Oświaty (dokument nr 164/08) tegoroczny proces rekrutacji rozpoczyna się z dniem 1 kwietnia, a zakończony zostanie 30 kwietnia o godz. 15. Uczeń, za pomocą specjalnie wygenerowanego formularza, powinien wybrać trzy placówki, w których chciałby kontynuować edukację, określając zarazem, która interesuje go najbardziej. Jeżeli w toku rekrutacji uzyska wystarczającą liczbę punktów, przyjmowany jest właśnie do niej. Kandydaci mogą dokonać ostatecznych zmian na listach preferencyjnych w dniach 15-17 czerwca.

W tym roku, w samej tylko Łodzi, na kandydatów czeka kilkaset ponadgimnazjalnych placówek, w tym: publicznych i niepublicznych liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych. W każdej z nich utworzonych zostanie od dwóch, do nawet dziesięciu klas pierwszych o najróżniejszych profilach (od ogólnego, przez biologiczno-chemiczne, po klasy z rozszerzonymi językami obcymi).

Możliwość rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych w formie elektronicznej wprowadzono w województwie łódzkim dokładnie pięć lat temu. Porozumienie o wspólnej ścieżce rekrutacji obejmuje z każdym rokiem coraz to nowe powiaty. W tym roku do projektu przystąpiło ich już blisko dwadzieścia. Według łódzkiego Kuratorium Oświaty wprowadzenie takiego systemu naboru uczniów gwarantuje jednolite kryteria obowiązujące kandydatów, a więc i wyrównanie szans. Jednocześnie eliminuje on obowiązek osobistego stawiennictwa w wybranej placówce podczas rekrutacji i przymus wyboru szkoły w macierzystym powiecie. Wszystkie zgłoszone do projektu placówki obowiązuje wspólny regulamin.

Kandydaci do szkół ponadgimnazjalnych mogą rejestrować się przez oficjalną stronę internetową.
Niezbędne informacje na temat rekrutacji znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.