Facebook Google+ Twitter

W Łodzi sesja budżetowa tuż-tuż

Projektem miejskiego budżetu na bieżący rok zajmie się w środę, 14 stycznia, łódzka Rada Miejska podczas tzw. sesji budżetowej. Sesja ta, obok tzw. sesji absolutoryjnej, uważana jest za najważniejsze obrady łódzkiego samorządu.

W budżecie miasta zapisane są m.in. planowane dochody i wydatki miasta na dany rok W tym roku dochody planowane są na poziomie blisko 2,77 mld zł (wzrost o 19,9 procent w stosunku do roku 2008), a wydatki inwestycyjne maja wynieść - 831,7 mld zł. Wszystkie środki finansowe przeznaczane na np. remonty dróg, szkół, oczyszczanie miasta czy inne inwestycje muszą być zapisane w budżecie.

Projekt budżetu przygotował i przekazał radnym 14 listopada ubiegłego roku prezydent miasta, a Rada Miejska omawiała go na posiedzeniach komisji od 17 listopada. Swoje stanowiska wobec tegorocznego budżetu przygotowują kluby radnych oraz opiniuje go Regionalna Izba Obrachunkowa. Ostateczna wersja projektu budżetu uchwalona zostanie przez Radę Miejską podczas sesji budżetowej.

- Radni - zgodnie z ustawą - mają czas na przyjęcie projektu budżetu do 31 marca, w ubiegłym roku podjęliśmy wraz z konwentem decyzję o przeprowadzeniu głosowania w tej sprawie już 14 stycznia. Do tego czasu podstawą gospodarki finansowej miasta jest projekt uchwały budżetowej – tłumaczy Tomasz Kacprzak, przewodniczący Rady Miejskiej.

Podczas najbliższej sesji radni opiniować będą również projekt uchwały w sprawie objęcia ochroną budynku dawnej Kuźni Romów przy ul. Wojska Polskiego 84 w Łodzi jako miejsca pamięci narodowej.

– Naszym obowiązkiem jest godne upamiętnienie miejsca kaźni Romów, dokonanej przez Niemców w okresie od listopada 1941 r. do stycznia 1942 r. w ramach podobozu Litzmannstadt Getto – wyjaśnia przewodniczący.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.