Facebook Google+ Twitter

W Łodzi stanęły tramwaje

Dziś w południe, w Łodzi przez półtorej godziny sparaliżowany był ruch tramwajowy. Powód? Zasłabnięcie pasażera w jednym z tramwajów i uszkodzenie linii zasilającej trakcję.

W tramwaju linii 2 zasłabł pasażer. / Fot. Bartosz StawowskiWszystko zaczęło się przy skrzyżowaniu ulic Zgierskiej i Wojska Polskiego o godzinie 11.41. W tramwaju linii 2 zasłabł pasażer. Ruch tramwajowy został zatrzymany, a następnie wezwano pogotowie, które udzieliło pomocy poszkodowanemu.

10 minut później koparka pracująca przy ulicy Nowomiejskiej uszkodziła przewody zasilające trakcję. Tramwaje stanęły na ulicach Nowomiejskiej i Zgierskiej od Placu Wolności do Rynku Bałuckiego. Jest to jedyna trasa dla linii tramwajowych, łączących północną część Łodzi z centrum w związku z budową torowisk tramwaju regionalnego.

Między sznurami stojących w obu kierunkach tramwajów przeciskały się autobusy i samochody osobowe. – Na miejsce zdarzenia wysłaliśmy natychmiast nasze ekipy remontowe i uruchomiliśmy 6 autobusów zastępczych. – mówi Maja Porczyńska z MPK. O godzinie 13.16 udało się przywrócić napięcie w trakcji. Niestety, opóźnienia i utrudnienia w kursowaniu tramwajów i autobusów, wynikające z tego zdarzenia, potrwają jeszcze kilka godzin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

++

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.