Facebook Google+ Twitter

W Łodzi Święto Niepodległości na sportowo

Łódzki Portal Rowerowy CykloManiak.pl ma propozycję aktywnego spędzenia 11 listopada. Zaprasza mieszkańców miasta na XIII Wyścig Niepodległości.

Waldemar Józefik - rocznik 1937 / Fot. Arkadiusz UrbanowiczW niedzielę 11-tego listopada, odbędzie się w Łodzi 13. już, kolarski Wyścig Niepodległości. Impreza skierowana jest do amatorów. Co roku przyciąga tłumy łodzian, miłośników aktywnego wypoczynku. W zawodach wystartować może każdy, niezależnie od wieku, warunkiem jest posiadanie własnego roweru, najlepiej górskiego, oraz obowiązkowo kasku ochronnego. Dzieci startować mogą za zgodą rodziców, lub opiekunów.

13-tka okazała się pechowa. Wyścig miał się nie odbyć, ale sprawę wzięli w swoje ręce redaktorzy Łódzkiego Portalu Rowerowego CykloManiak.pl i jednocześnie członkowieW wyścigu wziąć udział może każdy, niezależnie od wieku. / Fot. Arkadiusz Urbanowicz Klubu Kolarskiego CykloManiak. Postanowili podtrzymać tradycję i zorganizować wyścig sami. Nie jest to pierwsza taka inicjatywa z ich strony. W kwietniu 2006 r., gdy został odwołany I Łódzki Maraton MTB mający się odbyć w cyklu Mazovia MTB Marathon cyklomaniacy stanęli na wysokości zadania i własnymi siłami zorganizowali I Nieoficjalny Łódzki Maraton MTB, pod hasłem "akcja maraton". Na starcie stawiło się niemal 200 zawodników z całego kraju, w tym były kolarz zawodowy - Cezary Zamana.

Imprezę często uświetniają swą obecnością gwiazdy polskiego kolarstwa. Na zdjęciu: Magda Sadłecka. / Fot. Arkadiusz Urbanowicz
Start i meta, oraz biuro XIII Wyścigu Niepodległości usytuowane jest przy Karczmie "Leśny dwór" w Arturówku, mieszczącej się obok kortów tenisowych. Zapisy ruszają w niedzielę, 11 listopada, o godz. 9. Start pierwszych zawodników planowany jest na godz. 10.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie organizatora: www.cyklomaniak.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

plus za info

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.