Facebook Google+ Twitter

W Łodzi zabrakło inkubatorów!

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-12-03 09:28

W łódzkich szpitalach zabrakło wczoraj aparatury medycznej i miejsc dla noworodków, które wymagają intensywnej opieki, gdyż są wcześniakami lub urodziły się chore. Nie było ich w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki i w szpitalu im. Konopnickiej.

 / Fot. "Express Ilustrowany"Jedyne w całym województwie wolne stanowisko do leczenia takich dzidziusiów było w szpitalu w Sieradzu! Sytuacja jest katastrofalna. Aż strach pomyśleć, co się stanie, gdy urodzi się kilkoro dzieci wymagających szczególnej opieki.

W tej sytuacji ICZMP wystąpił do szpitala im. Madurowicza, którego pacjentki i ich pociechy przejął po pożarze, z prośbą o wypożyczenie specjalistycznego sprzętu dla nowo narodzonych dzieci. Chodzi o to, by zapewnić im bezpieczeństwo i możliwość natychmiastowego leczenia. Sprzęt będzie oddany, gdy "Madurowicz" zostanie znów otwarty.

- Istnieje duże ryzyko, że urodzą się wcześniaki i dzieci z różnymi schorzeniami, gdyż w tych dniach planowane są takie porody - mówi dr Ewa Gulczyńska, kierownik Kliniki Neonatologii ICZMP. - Tymczasem nie mamy ani jednego wolnego stanowiska (aktualnie przebywa na leczeniu ponad 50 noworodków - limit został przekroczony) wyposażonego w specjalistyczny sprzęt. Potrzebujemy natychmiast kardiomonitorów, pulsoksymetrów, respiratorów i inkubatorów, by zapewnić opiekę wcześniakom oraz chorym maluchom. Wygospodarujemy dodatkowe miejsca.

- Wyrażam zgodę na wypożyczenie sprzętu dla noworodków w ICZMP, jeżeli jest taka pilna potrzeba - mówi dr Jacek Marynowski, dyrektor szpitala im. Madurowicza. - Myślę, że nie będzie problemu z jego przewiezieniem.

Do wczorajszego wieczora sprzęt nie dotarł jednak do szpitala Matki Polki.

(ew)
- " Express Ilustrowany".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.