Facebook Google+ Twitter

W Łodzi zacznie działać Centrum Integracji Dzieci z Porażeniem Mózgowym

Dzięki pomocy PFRON-u działalność w Łodzi rozpocznie Centrum Integracji Dzieci z Porażeniem Mózgowym, placówka kierowana przez Fundację Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”.

Fundacja Pomocy Dzieciom "Kolorowy Świat" ul. Kościelna 6 91-437 Łódź tel. 42 640 67 05 biuro@kolorowyswiat.org www.kolorowyswiat.org / Fot. "Kolorowy Świat"Rozpoczęcie działalności zaplanowano na 1 kwietnia 2009 roku. Centrum będzie działać na zasadach placówki edukacyjno-rehabilitacyjnej, a co najważniejsze, uczęszczanie do niego będzie bezpłatne.
– Nasza Placówka realizować będzie program codziennych zajęć zgodnie z metodą nauczania kierowanego, nazywaną też metodą Pëto. – mówi Izabela Jachim-Kubiak, prezes Fundacji. – Jest to system nauczania
i uczenia się, ale nie terapia w tradycyjnym ujęciu. – dodaje.

Twórcą metody nauczania kierowanego był węgierski lekarz Andreas Petö, który uważał, że dziecko stanowi
nierozłączną całość (fizyczną, emocjonalną i intelektualną) i w procesie usprawniania wymaga podejścia zintegrowanego, obejmującego wszystkie te sfery rozwoju. Ideą systemu jest integracja działań rehabilitacyjnych, edukacyjnych oraz społecznych, podejmowanych na rzecz niepełnosprawnego dziecka
i jego rodziny, w tym samym czasie oraz miejscu. Daje to możliwość pełnej, wieloprofilowej odpowiedzi na ich złożone problemy.

Dzięki tej metodzie organizacja życia dziecka w wieku przedszkolnym zbliżona jest do warunków normalnych. – W naszej placówce zespół będzie kreatywny i otwarty na potrzeby i pragnienia dzieci, a dzięki wszechstronnemu przygotowaniu do pracy z osobami ze złożoną niepełnosprawnością, będzie opracowywać program tak, aby nauczyć je określonych wcześniej umiejętności – zapewniają władze Fundacji – Kadra odpowiedzialna będzie za to, aby dziecko z radością i aktywnie uczestniczyło w zajęciach, a cały czas będąc przy dziecku, nie będzie wyręczać go, a jedynie pomagać w sytuacjach naprawdę koniecznych – opowiada Izabela Jachim-Kubiak.

 / Fot. "Kolorowy Świat"W Centrum Integracji Dzieci z Porażeniem Mózgowym kadrę stanowić mają osoby posiadające przygotowanie do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Będą to pedagodzy, rehabilitanci, lekarze, neurologopedzi i psycholodzy. Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” serdecznie zaprasza wszystkie osoby chcące pracować w dynamicznym zespole z innowacyjną metodą nauczania i rehabilitacji.
Do placówki będą mogły uczęszczać dzieci w wieku od 3 do 5 lat, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności oraz orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną (to drugie można dostarczyć w ciągu miesiąca od zapisania dziecka do placówki).

Kryterium przyjęcia do Centrum będzie kolejność zgłoszeń i stopień rozwoju psychoruchowego. Niezbędnym warunkiem jest również możliwość kontaktu z dzieckiem – werbalna lub za pomocą komunikacji alternatywnej oraz brak przeciwwskazań zdrowotnych.

Dodatkowych informacji udziela i zapisy prowadzi Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” mieszcząca się w Łodzi przy ul. Kościelnej 6. Na wszelkie pytania odpowiadają pracownicy Fundacji pod numerami telefonów: (42) 640 67 05, 640 67 06.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.