Facebook Google+ Twitter

W Łodzi zagra Orkiestra Sił Powietrznych USA

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-10-22 15:20

Amerykańska Orkiestra Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych ponownie zagra w Polsce! Już 8 listopada zaprezentują się łódzkiej publiczności w klubie "Wytwórnia".

 / Fot. Materiał prasowyAmerykańska Orkiestra Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie zawita w listopadzie z koncertami w Radomiu (5 listopada), Warce (6 listopada), Łodzi (8 listopada) i Warszawie (10 listopada). Koncertowe tournee Orkiestry odbywać się będzie w związku z otwarciem pododdziału lotniczego Sił Powietrznych USA w bazie lotniczej w Łasku, gdzie amerykańskie i polskie samoloty F-16 i C-130 będą prowadzić wspólne ćwiczenia.

Repertuar Orkiestry odzwierciedla stylistycznie różnorodne dziedzictwo amerykańskiej i europejskiej muzyki - od sceny broadwayowskiej i muzyki z hollywoodzkich superprodukcji filmowych - po dźwięki rodem z Nowego Orleanu i standardy jazzowe. Na koncertach w Polsce Orkiestra zaprezentuje muzykę operową, klasyczną, jak również przeboje jazzowe i popularne.

Orkiestra Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie wspiera światową misję Amerykańskich Sił Powietrznych podczas walki i pokoju, pielęgnując dziedzictwo kulturowe Ameryki poprzez koncerty i nagrania, dzięki którym ich muzyka dociera do milionów słuchaczy.

Orkiestra koncertuje zarówna dla publiczności wojskowej jak i cywilnej w najbardziej prestiżowych salach i scenach plenerowych, na międzynarodowych festiwalach muzycznych w Europie i na Bliskim Wschodzie. Od daty powstania Orkiestry w 1943 zespół dostarcza niezapomnianych wrażeń swojej międzynarodowej publiczności (niezależnie do wieku słuchaczy) wzmacniając więzy przyjaźni pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i sąsiadami europejskimi.
Każda dekada przynosi zespołowi nowe doświadczenia i wyzwania, które przyjmują w duchu przełamywania barier łącząc narody dzięki muzyce.

Bilety już w sprzedaży:

Wstęp wolny z kartą klubu Wytwórnia za wcześniejszą rezerwacją pod numerem telefonu 42 639 55 55 lub mailem bilety@wytwornia.pl (jedna karta upoważnia do rezerwacji dwóch miejsc).

10 zł bez karty klubu "Wytwórnia"

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.