Facebook Google+ Twitter

W Łodzi znów stanęły tramwaje!

Zła passa łódzkiego MPK trwa. Niedawno pisaliśmy o awarii na rondzie Solidarności, której skutkiem był paraliż komunikacyjny miasta. Dziś tramwaje stały na al. Kościuszki.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. APPOkoło godziny 14.00 w tramwaju linii 3, jadącym w kierunku ul. Wycieczkowej, doszło do złamania pantografu oraz wysięgników słupa trakcyjnego, do których podczepiony jest przewód trakcyjny. Zdarzenie miało miejsce tuż za skrzyżowaniem al. Kościuszki i ul. Struga.

Ruch kołowy nie został zatrzymany, ponieważ oba wagony tramwaju zdążyły zjechać ze skrzyżowania. Uszkodzeniu, na szczęście, nie uległ przewód trakcji. Obecni na miejscu przedstawiciele nadzoru ruchu i ekipy remontowej nie byli w stanie podać przyczyny wypadku. Być może pantograf zaczepił o elementy zawieszenia trakcji. Przed przystąpieniem do naprawy trzeba było wyłączyć prąd na trasie, więc tramwaje nie jeździły w obu kierunkach, a kilka składów utknęło między przystankami.

Dyspozytor MPK natychmiast skierował tramwaje jadące al. Kościuszki na trasy zastępcze. Niestety, nikt nie informował o tym pasażerów czekających na przystanku u zbiegu ulic Kościuszki i Mickiewicza. Z każdą chwilą gęstniał tłum, czekających na tramwaje jadące na północ miasta. Przed godziną 15.00 na al. Kościuszki pojawił się, wysłany z zajezdni, autobus zastępczy. Około 16.00 ekipy remontowe zakończyły pracę i ruch tramwajowy został przywrócony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

W końcu to zdjęcie ilustracyjne ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

;-)mini bajzel jak zawsze

Komentarz został ukrytyrozwiń

w Gdańsku- to samo ;(

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.06.2008 19:35

a na zdjęciu... al.Piłsudskiego ze stadionem Widzewa w tle

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.