Facebook Google+ Twitter

W łódzkiej archikatedrze powstaje bożonarodzeniowa szopka

Do świąt pozostało jeszcze ponad dwa tygodnie, ale przed łódzką katedrą rozpoczęła się już budowa szopki bożonarodzeniowej. Od kilku lat jest ona świątecznym symbolem Łodzi i cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.

Szopka w budowie // fot.P.DrzewieckiSzopka bożonarodzeniowa przed łódzką archikatedrą na ulicy Piotrkowskiej to wspólna inicjatywa prezydenta Jerzego Kropiwnickiego i metropolity abp. Władysława Ziółka. Co roku w Wigilię, podczas uroczystej Pasterki, otwierają oni szopkę, wnosząc figurkę pana Jezusa do żłóbka. Od tego czasu do 6 Łódzka Archikatedra // fot. P.Drzewieckistycznia, czyli aż do święta Trzech Króli, szopkę mogą oglądać mieszkańcy.

Tegoroczna szopka

Podobnie będzie w tym roku. Rzemieślnicy stawiają już drewnianą konstrukcję, którą później udekorują na wzór szopy betlejemskiej. W stajence pojawią się wszystkie postacie znane z Biblii: Święta Rodzina, Trzech Króli, pasterze. W szopie znajdzie się też przędka Szopka w budowie // fot. P.Drzewiecki - symbol dawnej Łodzi włókienniczej.

Atrakcja dla dzieci

Główną atrakcją dla najmłodszych będą żywe zwierzątka, które zamieszkają na kilka dni w łódzkiej stajence. Najpawdopodobniej będzie toRobotnicy przy pracy:) // fot. P.Drzewiecki osiołek i owieczki, ale może organizatorzy przyprowadzą przed katedrę jeszcze inne zwierzęta? Jedno jest pewne: to, kto pojawi się w szopce, do Pasterki zawsze pozostaje tejemnicą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jakoś nie widać, żeby praca paliła się rzemieślnikom w rękach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.