Facebook Google+ Twitter

W Londynie rozpoczęła się największa inwestycja w Europie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-16 07:02

Nowa, prawie 120-kilometrowa linia kolejowa Crosslink przetnie brytyjską stolicę ze wschodu na zachód. Połączy lotnisko Heathrow z City z nowoczesną dzielnicą biznesu w dawnym porcie nad Tamizą.

W basenie portowym obok wyspy wieżowców, Canary Wharf, wbito pierwszy z prawie trzystu 18,5-metrowych pali, które umocnią teren pod jedną z głównych stacji nowej magistrali. Ta pierwsza stacja i ogromna arkada handlowa powstaną na dnie osuszonego basenu portowego, a nad nimi wyrośnie park.

Połączenie Crosslink, którego budowa ma się zakończyć w 2017 roku, nie tylko przetnie Londyn, ale na obu końcach wyjdzie daleko poza przedmieścia. W centrum Londynu, na odcinku 21,5 kilometra, kolej zejdzie pod powierzchnię w 2 równoległe tunele.

Koszt Crosslink ma wynieść 15 miliardów funtów, ale jak zapewniali premier Gordon Brown i burmistrz Londynu Boris Johnson, zwróci się z nawiązką, a korzyści, jakie odniesie brytyjska gospodarka, przekroczą 20 mld funtów rocznie.

Budowa da też pracę 14 tysiącom ludzi i - jak powiedział premier Brown - przyczyni się do wyjścia z recesji poprzez inwestycje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.