Facebook Google+ Twitter

W Londynie wystawa poświęcona Ianowi Flemingowi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-17 11:11

Imperialne Muzeum Wojny w Londynie zorganizowało wystawę z okazji setnej rocznicy urodzin Iana Fleminga. Twórca postaci tajnego agenta 007 urodził się dokładne 28 maja 1908 roku właśnie w brytyjskiej stolicy.

Wystawa jest poświęcona życiu i twórczości pisarza. Twórcy starają się ukazać jak książki i filmy o Jamesie Bondzie ukazywały prawdziwe realia zimnej wojny, a w jakim stopniu były tylko wytworem ogromnej wyobraźni Fleminga.

Widzowie mogą zobaczyć wiele fascynujących materiałów - niektóre z nich są pokazane publicznie po raz pierwszy w historii. Wśród eksponatów znajdują się rękopisy opatrzone komentarzami autora czy należący do niego rewolwer Colt Python 357 Magnum.

Zwiedzający mogą przyjrzeć się także z bliska obryzganej sztuczną krwią koszulce, noszonej w ostatniej ekranizacji przygód Bonda przez aktora Daniela Craiga oraz prototypowi butów z nożem sprężynowym należących do Rosy Klebb - jednej z postaci występujących w "Pozdrowieniach z Rosji". Szczególne zainteresowanie widzów może wzbudzić kostium bikini, które nosiła Halle Berry w "Śmierć nadejdzie jutro".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.