Facebook Google+ Twitter

W londyńskim Teatrze Apollo runęła część sufitu. Właściciel zabytkowego budynku: "Szokujące i smutne"

Podczas czwartkowego spektaklu w zabytkowym teatrze Apollo w centrum Londynu, zawaliła się część sufitu. BBC mówi o 76 rannych, spośród których 58 trafiło do szpitali. Nikt z rannych nie doznał urazów zagrażających życiu.

 / Fot. PAP/EPABrytyjscy śledczy próbują ustalić, co spowodowało zawalenie części sufitu w londyńskim teatrze Apollo. Rannych zostało 76 osób, w tym siedem poważnie. Nikt nie odniósł obrażeń zagrażających życiu - informuje bbc.co.uk. Właściciel teatru określił zdarzenie jako "szokujące i smutne".

Wstępne raporty sugerują, że zanim runął sufit, przez pęknięcia w suficie kapała woda i słychać było trzaski. Świadkowie nie zwracali na nie uwagi, sądząc, że jest to element spektaklu. Po zawaleniu się części sufitu, spadł też żyrandol. Niektórzy widzowie zostali zranieni fragmentami tynku i kawałkami drewna. Jak relacjonują świadkowie, sala teatralna wypełniła się pyłem, zapanował chaos.  / Fot. PAP/EPA

Edwardiański Teatr Apollo, zlokalizowany przy Shaftesbury Avenue, powstał w 1901 roku. W czwartek był niemal w całości wypełniony przez widzów; na 750 miejsc, zajętych było 720. W teatrze grającym zwykle komercyjne komedie, wystawiano spektakl "Dziwny przypadek psa nocną porą" - adaptację książki Marka Haddona o 15-latku z zespołem Aspergera, który ogromną popularność zdobył w Teatrze Narodowym.

 / Fot. PAP/EPA / Fot. PAP/EPA / Fot. PAP/EPA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.