Facebook Google+ Twitter

W Los Angeles ujawniono treść testamentu Michaela Jacksona

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-01 20:30

Zmarły piosenkarz chciał, aby opiekę nad jego dziećmi powierzono ich babci Katharine, a w wypadku jej śmierci lub ciężkiej choroby piosenkarce Dianie Ross. Zarządzanie majątkiem Jackson powierzył swoim współpracownikom.

Testament Michaela Jacksona złożył w sądzie w Los Angeles doradca i prawnik piosenkarza John Branca. Dokument liczy 5 stron maszynopisu, a pochodzi z 2002 roku. W testamencie zmarły w ubiegłym tygodniu artysta napisał, że jego majątek powinien zostać przekazany na „Fundusz Powierniczy Rodziny Michaela Jacksona". Majątek ten składał się przede wszystkim z praw autorskich do utworów Jacksona oraz innych wykonawców, w tym grupy The Beatles i Boba Dylana. Jego wartość oszacowano na 500 milionów dolarów. Zarządzanie funduszem powierniczym Jackson powierza Johnowi Branca oraz innemu współpracownikowi, producentowi muzycznemu Johnowi McCainowi.

W testamencie Michael Jackson wyklucza z grona spadkobierców matkę swoich najstarszych dzieci Debbie Rowe. Jako osobę, której powierza opiekę dwoma synami i córką, wskazuje swoją 79-letnią matkę Katharine. Gdyby z jakiegokolwiek powodu nie mogła ona wypełniać roli opiekuna, dziećmi Króla Popu miałaby się zająć Diana Ross, piosenkarka, która wspierała Jacksona od początku jego kariery.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.