Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8800 miejsce

W łóżku z dyktatorem. Niespełniony Führer

Adolfa Hitlera znamy z okrucieństwa i braku litości. Nazywamy go tyranem, zbrodniarzem winnym w śmierci milionów niewinnych. Nie każdy jednak wie, że przemoc na arenie politycznej mogła być wywołana nieudolnością seksualną Führera.

Adolf Hitler i Ewa Braun / Fot. Autor nieznany, DeutschesCC 3.0,http://en.wikipedia.org/wiki/File:Bundesarchiv_B_145_Bild-F051673-0059,_Adolf_Hitler_und_Eva_Braun_auf_dem_Berghof.jpgAdolf Hitler był człowiekiem bardzo trudnym. Dowodami na to są jego zagadkowa biografia oraz szaleńczy temperament. Upór i choleryczny charakter Führera oraz poczucie niedowartościowania dzielnie walczącego w okopach I wojny światowej kombatanta wyniosły go na arenę polityczną "pokrzywdzonych" Traktatem Wersalskim Niemiec. Wielu historyków, socjologów i psychologów od dawna głowi się nad pytaniem, jak dojrzewała niezwykła okrutność dyktatora. Gdzie można doszukać się źródeł tej agresji? Jak doszło do tego, że właśnie Adolf Hitler przez ludzi naszej epoki bywa stawiany w jednym rzędzie z szatanem? Odpowiedzi możemy doszukać się w owianym tajemnicą życiu intymnym Führera.

Czytaj też: Malarz Adolf Hitler

Szarmancki gentleman

Szarmancki gentleman, o iście wiedeńskich manierach; oczytany inteligent, działacz polityczny, patriota, a do tego przystojny mężczyzna - Adolf Hitler cieszył się wśród kobiet niemałym powodzeniem. Kochały go, adorowały go, walczyły o choćby chwilę jego uwagi. Czy jednak mogły liczyć na wzajemność? Diabeł tkwi w szczegółach, a poznać te jest bardzo trudno, jeżeli mówimy o życiu intymnym wodza III Rzeszy.

Z relacji kilku świadków, które przytacza Douglas Botting w swojej książce "Hitler i kobiety: Życie intymne Adolfa Hitlera" (Hitler and Women: The Love Life of Adolf Hitler) wynika, że pomimo wyraźnych seksistowskich poglądów, kanclerz nie rezygnował ze stosunków płciowych. I choć oficjalna propaganda głosiła, że Führer pozostawał kawalerem, w rzeczywistości łoże Hitlera nie pozostawało puste.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Anna Nowakowska
  • Anna Nowakowska
  • 12.04.2011 14:51

Moim zdaniem analiza jest zbyt pobieżna, a wnioski zdecydowanie za daleko idące, wiem, że autor stawia jedynie możliwą hipotezę, jednak moim zdaniem, nie ma przedstawionych wystarczających podstaw, aby takie wnioski wysnuwać. Nie podoba mi się tak wąskotorowe podejście do sprawy, można zastanawiać się czy to nie był jeden z czynników. Ale główna przyczyna? Zupełnie mnie to nie przekonuje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.