Facebook Google+ Twitter

W Lublińcu sms ostrzeże cię przed zagrożeniem

Ciekawą inicjatywę podjęły władze Lublińca. Każdy z 24 tys. mieszkańców może zostać ostrzeżony przed zbliżającym się zagrożeniem za pomocą sms-a, którego wyślą pracownicy urzędu miasta. Wystarczy jednorazowo zarejestrować się w systemie.

Każdy mieszkaniec Lublińca może otrzymywać sms-y ostrzegawcze wysyłane przez urząd miasta. / Fot. Grzegorz FrankiWysyłając sms-a o treści "Tak.slu01" na numer 661 000 112 każdy mieszkaniec może zarejestrować się w systemie, który będzie ostrzegał go przed różnymi zagrożeniami. Usługa jest bezpłatna, a jedyny koszt to opłata za wysłanego sms-a rejestracyjnego, która uzależniona jest od taryfy poszczególnych operatorów sieci komórkowych.

- Będziemy wyprzedzająco informować o zbliżających się zagrożeniach wynikających np. z trudnych warunków atmosferycznych - zapewnia na stronie internetowej miasta burmistrz Edward Maniura. - Dzięki usłudze każdy mieszkaniec Lublińca będzie miał szansę uchronić się przed utratą zdrowia i życia oraz zabezpieczyć się przed ewentualnymi stratami materialnymi.

Wiadomość przesyłana z urzędu miasta ma uprzedzać o wyładowaniach atmosferycznych, burzach, intensywnych opadach deszczu lub śniegu, gradobiciu. Będzie też informacją o ewentualnych wypadkach drogowych oraz wynikających z nich utrudnieniach w ruchu, pożarach, katastrofach budowlanych i innych tego typu zdarzeniach.

W podobny sposób mieszkańcy są informowani o wydarzeniach kulturalnych i sportowych odbywających się w mieście. Lubliniec to jedno z najstarszych miast Górnego Śląska, położone wśród lasów, w północno - zachodniej części województwa śląskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawa i mądra inicjatywa... Ciekawe czy się na inne miasta rozniesie... A dla Grzesia + za ciekawe materiały...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieźle:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Władze w Lublińcu interesują się ludźmi, nie tylko w aspekcie zdrowotnym, ale i kulturalnym. Brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.