Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15225 miejsce

W Lublinie kurz i ryk silników. Mistrzostwa Polski w Motocrossie

Tego dnia teren byłego poligonu wojskowego w Lublinie opanował warkot motocykli. Miłośnicy tych dźwięków podziwiali zawodników rozgrywających mistrzostwa Polski w Motocrossie, które odbyły się w niedzielę 16 września na Torze Majdanek.

Było gorąco, szczególnie na zakrętach / Fot. Elżbieta RubiecWielką imprezę motorową poprzedziły Otwarte MistrzostwaMotocykliści niemal latali nad torem / Fot. Elżbieta Rubiec Lubelszczyzny w motocrossie, które były doskonałą okazją do rozpoznania trasy i jednocześnie próbą generalną przed finałowymi zmaganiami zawodników. 16 września fanów ryku silników czekała niemała gratka - było na co popatrzeć.

Tor Majdanek położony jest na byłym poligonie wojskowym, a jego otwarcie nastąpiło zaledwie miesiąc przed mistrzostwami, jednak miejsce jest imponujące. Dzięki usytuowaniu i wielu przeszkodom jazda po tym terenie jest widowiskowa. Wiele trudnych odcinków, skoki podwójne i potrójne na żywoPo skoku / Fot. Elżbieta Rubiec robią ogromne wrażenie. Ponadto wysokie wały wokół toru umożliwiają kibicom śledzenie zawodów z miejsc, z których widać niemal wszystkie zmagania. Co ważne, organizatorzy wyjątkowo wyrazili zgodę na start uczestników posiadających licencję B.

Rywalizacja była ostra / Fot. Elżbieta RubiecPrzed właściwymi zawodami na torze odbyła się rozgrzewka - jazda próbna pozwalająca na ostateczne przetestowanie swoich możliwości, jednak prawdziwa adrenalina i emocje pojawiły się podczas startu właściwego. Motocrossowy, którzy walczyli o mistrzostwa, mieli za sobą już starty w sześciu innych eliminacjach: w Chełmnie, Olsztynie, Strykowie, Człuchowie, Lipnie i Gdańsku. Na lubelskim torze zawodnicy walczyli o podium w poszczególnych klasach - MX65, MX85, MX2 Junior, MX Open oraz Weteran. Przybyło ok. 80 zawodników nie tylko z Polski, ale także np. z Białorusi i Ukrainy.

Klasyfikacja indywidualna pokazała, kto był najlepszy. O najwyższe miejscaNa zakręcie / Fot. Elżbieta Rubiec walczyli m. in. Dominik Małecki, który w klasie MX85 był trzeci i na tym samym miejscu uplasował się w ogólnych mistrzostwach; Kamil Wawer - zdobywca 4. miejsca w całym sezonie; Maciej Więckowski, który wywalczył 4. miejsce w klasie MX2 Junior i 2. miejsce w klasyfikacji ogólnej; Łukasz i Karol Kędzierscy walczący w klasie MX Open zdobyli w kolejności 1. i 2. miejsce, jednak w klasyfikacji generalnej było na odwrót. Doskonale spisywał się także młody Duńczyk Marcus Petersem jadący w klasie MX65, który wygrał w tej najmniejszej grupie, Filip Bukowicz był drugi, a na trzecim miejscu uplasował się Wiktor Jasiński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.