Facebook Google+ Twitter

W Lublinie odbyły się warsztaty dziennikarskie Pressmaniak 2011

Po raz kolejny na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie zorganizowano warsztaty dla przedstawicieli mediów studenckich - "Pressmaniak 2011". Organizatorem spotkania był magazyn studentów Uniwersytetu Przyrodniczego "Radar".

Wydarzenie miało miejsce w miniomy weekend (21-22 maja 2011). Zostało objęte honorowym patronatem rektora Uniwersytetu Przyrodniczego, prof.Mariana Wesołowskiego.

Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów osobistości świata mediów, zarówno telewizyjnych, radiowych, agencyjnych, jak i prasy drukowanej. Tym samym zapoznali się z tajnikami pracy dziennikarskiej, jej specyfiką, różniącą się w zależności od charakteru redakcji, problemami i niebezpieczeństwami, z jakimi może zetknąć się człowiek mediów. Dowiedzieli się również, co to takiego Public Relations, jakie spełnia zadania i czym różni się od dziennikarstwa.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Izabella Wlazłowska- znana lubelska dziennikarka dochodzeniowo-śledcza, tropicielka afer i skandali, Mirosław Ikonowicz, dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej, reporter wojenny, Higino J.Paterno Sanchez, mieszkający od 1996 r. w Krakowie, korespondent hiszpańskiej agencji "Aceprensa".

W programie była także wizyta w lubelskim oddziale Telewizji Polskiej, gdzie odbyło się spotkanie z dziennikarką Nataszą Ziółkowską-Kurczuk, dziennikarką telewizyjną i autorką filmów dokumentalnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.