Facebook Google+ Twitter

W Lublinie powstał pierwszy akademicki inkubator przedsiębiorczości

Do grona 22. Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości dołączył w czerwcu inkubator na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie.

11 czerwca w uroczystości podpisania umowy uczestniczyli - prof. dr hab. Wiesław Andrzej Kamiński, rektor UMCS, który złożył podpis pod umową oraz prorektor ds. rozwoju prof. dr hab. Jerzy Węcławski, dr Robert Zajkowski i dyrektor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Lublinie Michał Przepiórka.

Do władz uczelni z pomysłem stworzenia Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie jako pierwszy udał się Michał Przepiórka, dyrektor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Lublinie. - Z uwagi na modernizację dotychczasowego biura, nowe pomieszczenia AIP zostaną otwarte dopiero we wrześniu - mówi dla Wiadomości24.pl, Michał Przepiórka. - Ciągle staramy się o pomieszczenie zastępcze na lipiec i sierpień. Z dużym optymizmem patrzymy na przyszłość. Będziemy starali się wykorzystać ogromny potencjał miasta Lublin w naszym działaniu - dodaje dyrektor.

Misją AIP jest budowanie sprzyjającego klimatu dla rozwoju przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Na najlepszych uczelniach w całej Polsce stworzono ponad 20 inkubatorów oferujących pakiet innowacyjnych usług: od rozliczania księgowego i finansowego każdej firmy, przez pisanie umów i udzielanie porad prawnych, aż do świadczenia usług o wysokim potencjale rynkowo-technologicznym, przyznawania dotacji i pożyczek. / Fot. Logo Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Współpraca z AIP umożliwia młodej osobie do 30. roku życia założenie firmy najniższym kosztem, najszybciej i najłatwiej w Polsce. I to przy minimalnym ryzyku bo młody przedsiębiorca nie musi mieć lokalu, grubego portfela i znajomości. Wystarczy dobry pomysł!

Promocja Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości odbywa się przez konferencje, szkolenia, konsultacje. Inkubatory są doskonałym miejsce, gdzie można spróbować swoich sił w biznesie. W każdej chwili możemy liczyć na fachową pomoc profesjonalistów w tej branży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.