Facebook Google+ Twitter

W Lublinie ruszył festiwal filmowy Pełny Metraż

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-11-19 17:09

Dziś w Lublinie rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Młodego Kina – Pełny Metraż. Przegląd pełnometrażowego kina niezależnego potrwa do niedzieli.

Plakat Festiwalu / Fot. http://kinoteatrprojekt.pl/To już trzecia edycja przeglądu, który odbędzie się Lubelskim Centrum Kultury. Jak zapowiadają organizatorzy, festiwal filmów niezależnych jest zjawiskiem szczególnym, a poziom prezentowanych przez młodych twórców obrazów z roku na rok jest coraz wyższy. Należy dodać, że lubelski festiwal to jedyny tego rodzaju przegląd w Polsce.

Głównym atutem filmów kręconych przez młodych pasjonatów kina jest ich niekomercyjność. Powstają z potrzeby, chęci wyrażenia swoich myśli poprzez kino. Festiwal Pełny Metraż jest autentycznym, ważnym głosem młodego pokolenia twórców. Świadczy o tym poruszana przez nich tematyka. Istotne jest również to, że dotykane przez film kwestie zmuszają widza do myślenia i głębokiej analizy interpretacyjnej tematyki zawartej w produkcjach.

Tak, jak w poprzednich latach, organizatorzy zapowiadają dobrze dobrany i ciekawy repertuar. Co więcej, przed widownią stoi możliwość spotkania i dyskusji z autorami niezależnych filmów. Z wszystkich wyświetlonych filmów widzowie, a konkretnie posiadacze karnetów, wybiorą najlepszy obraz, który zdobędzie nagrodę publiczności.

Więcej informacji o prezentowanych filmach znajdziecie na stronie festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.