Facebook Google+ Twitter

W Lublinie zaczyna się Festiwal Smaków

W tym roku już po raz piąty zarówno lublinianie, jak i turyści będą mieli okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawej imprezie pn. Festiwal Smaków.Przedsięwzięcie odbędzie się 5-8 września 2013.

 / Fot. SzaterBędzie okazja, jak deklarują organizatorzy, do "skosztowania wielu wyjątkowych potraw i poznania tajników tradycyjnych receptur". Dodatkowo organizowane będą imprezy towarzyszące, koncerty i wystawy.

Pierwszym wydarzeniem, będącym jakby preludium do festiwalu, była prezentacja Smaków Kozłowki, w Centrum Promocji Województwa Lubelskiego. Odbyła się konferencja prasowa, po której zaprezentowano potrawy i nalewki pochodzące
z okolic wsi Kozłówka, w powiecie lubartowskim. Miejscowość ta jest dobrze znana mieszkańcom Lubelszczyzny i nie tylko, gdyż mieści się tam często odwiedzane Muzeum Zamoyskich, z siedzibą w pałacu kozłowieckim. W pomieszczeniach muzeum prezentowana jest też ekspozycja stała, tzw.socrealizm-zbiór pamiątek charakterystycznych dla okresu wczesnego PRL-u.
W parku muzealnym oglądać można pomniki związane z okresem wczesnego i późnego socjalizmu, usuniętego z terenu polskich miast. Obok muzeum funkcjonuje gospodarstwo agroturystyczne "Rządcówka". Uczestnicy wydarzenia mieli także okazję wysłuchać prelekcji nt.łowiectwa, a także obejrzeć wystawę z tą tematyką związaną(interesujące jest przykładowo to, że Statut I Litewski z 1529 r. przewidywał automatyczne skazanie na śmierć osoby polującej w cudzej puszczy).

Dziś o godz.18 w Muzeum Lubelskim na zamku odbędzie uroczyste otwarcie Festiwalu Smaku połączone z wernisażem wystawy
"Matura i harmonia". Po nim o 19 w klasztorze dominikanów na Starym Mieście otwarta zostanie wystawa fotograficzna "Prawosławie przez dziurkę". Zaś o 19.30 w Starym Browarze przy ul.Bernardyńskiej 15 zacznie się "Noc Golonkożerców".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.