Facebook Google+ Twitter

W lutym na niebie będzie widocznych sześć planet

Do końca lutego miłośników astronomicznych obserwacji czeka nie lada gratka. Możemy oberwować aż sześć planet: Merkurego Wenus, Marsa, Jowisza, Saturna i Urana. To bardzo rzadkie zjawisko, warto więc spojrzeć w niebo.

"Blue Marble" - fotografia Ziemi / Fot. NASAMerkury będzie najlepiej widoczny pod koniec lutego i na początku marca. Możemy go zaobserwować ok. 10 stopni nad południowo-zachodnim horyzontem, tuż po zachodzie Słońca.

Wenus łatwo odnaleźć, gdyż to jeden z najjaśniejszych obiektów, widoczny tuż po zachodzie Słońca ok. 30 stopni nad południowo-zachodnim horyzontem. Jowisza musimy szukać na tym samym nieboskłonie, co Merkurego i Wenus. Świeci nieco słabiej od Wenus i nieco wyżej (ok. 40 stopni), ok. godziny po zachodzie Słońca. Między Wenus a Merkurym znajdziemy z kolei Urana, który jest jednak dość słabo widoczny i może się przydać lornetka.

Mars i Saturn będą widoczne dopiero w nocy, jak informuje rmf24.pl. Marsa możemy dostrzec już o północy, ok. 45 stopni nad południowym horyzontem. Saturn zaś najlepiej widoczny będzie ok. 3-4 nad ranem, ok. 30 stopni nad południowym horyzontem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No, na terenach miejskich jest gorsza widoczność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marsa możemy dostrzec już po godzinie 20 na wschodnim niebie i w najbliższych dniach będzie w opozycji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.