Facebook Google+ Twitter

W Madrycie eksplodował samochód-pułapka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-09 11:51

Przed madrycką siedzibą Ferrovialu, koncernu zajmującego się budową autostrad i sieci kolejowych, eksplodował samochód-pułapka.

Nikt nie został ranny. Do ataku przyznała się baskijska organizacja terrorystyczna ETA. Półtorej godziny przed eksplozją anonimowy rozmówca zadzwonił w imieniu ETA do Czerwonego Krzyża i poinformował o miejscu podłożenia bomby. Policja miała czas na zabezpieczenie okolicy.

Samochód-pułapka eksplodował na przeciwko siedziby Ferrovialu - firmy odpowiedzialnej za budowę kolei szybkiego ruchu w Kraju Basków. Na inwestycję nie zgadza się ETA, ponieważ - jak twierdzi - kolej przechodzić będzie przez ekologicznie czyste tereny regionu. Ostatnią śmiertelną ofiarą terrorystów był Ignacio Urria - jeden z odpowiedzialnych za tę inwestycję.

Poranna eksplozja ma prawdopodobnie związek z decyzją Najwyższego Trybunału o niedopuszczeniu do wyborów ugrupowań sympatyzujących z ETA. Głosowanie do parlamentu Kraju Basków odbędzie się 1 marca i po raz pierwszy w historii Hiszpanii wśród kandydatów nie będzie osób ideologicznie związanych z organizacją terrorystyczną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.