Facebook Google+ Twitter

W Madrycie rozpoczął się marsz w obronie życia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-29 13:21

W Madrycie rozpoczęła się manifestacja przeciwko nowemu, liberalnemu prawu dopuszczającemu przerywanie ciąży. Protestujący przejdą centrum miasta i odczytają manifest w obronie życia. Nowe prawo dopuszcza aborcję do 22 tygodnia ciąży. Organizatorami protestu są m.in. Stowarzyszenie Życie i Stowarzyszenie Lekarze w Obronie Życia.

Czoło pochodu zdobi 12 metrowy transparent z hasłem: „Nie istnieje prawo do zabijania, istnieje prawo do życia." Manifestujący niosą też transparenty „Kobieta tak, aborcja nie", „Zostawcie dzieci w spokoju".
Zgodnie z prośbą organizatorów protestu, większość uczestników przyszła ubranych na czerwono, by przypomnieć, że czerwień to kolor krwi i życia. Zanim ruszyli, wśród zgromadzonych rozdano 25 tysięcy balonów, 10 tysięcy chorągiewek i kolorowych czapek, bo jak wyjaśnili, chcą żeby marsz w obronie życia przerodził się w kolorowy festyn.

Hiszpańskie prawo dopuszcza przerywanie ciąży, kiedy zagraża ona życiu kobiety, jest wynikiem gwałtu albo gdy wykryto deformację płodu. Nowa ustawa pozwala na aborcję do 22 tygodnia ciąży. Do tego godzi się, by 16-latki mogły usuwać ciążę bez wiedzy i zgody rodziców.

Równocześnie z madryckim protestem odbywają się pochody w wielu hiszpańskich miastach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.