Facebook Google+ Twitter

W maju fotografia "rządziła" Krakowem

Lubisz zdjęcia, chcesz je robić sam albo wolisz je po prostu oglądać… W maju była ku temu świetna okazja. Miesiąc ten został obwołany miesiącem „Fotografii w Krakowie”.

Ale to, że maj już minął, nie oznacza jednak wcale końca możliwości odwiedzenia poszczególnych wystaw, wernisaży czy galerii. Większość miejsc, prezentujących fotografie w ramach święta fotografii, również na co dzień szeroko otwiera drzwi dla zwiedzających. Wystarczy czasem tylko wiedzieć jak tam trafić.

Wystawa w Loch Camelot.  / Fot. Edyta SowaCiekawą pozycję wśród wielu krakowskich galerii stanowi Loch Camelot usytuowany w Zaułku Niewiernego Tomasza 17, niedaleko Rynku Głównego. Na 2 piętrach i zaadaptowanym poddaszu jest wystarczająco dużo przestrzeni, by prezentować równocześnie prace różnych artystów tak, jak to ma miejsce teraz. Zobaczymy tam prace Adam Pańczuk ("Czeladońka") oraz portrety kur Tomasa Agata Blonskiego. Niemal surowy stan lokalu
oddaje klimat pracowni malarskiej.Galeria Pauza.  / Fot. Edyta Sowa

Wędrując śladami ciekawych zdjęć i miejsc warto zajrzeć do Pauzy znajdującej na głównej krakowskiej arterii - ulicy Floriańskiej 18. Tam zawsze coś się dzieje, jak nie darmowe projekcje filmowe, to właśnie wernisaże, a co za tym idzie kilkudniowe wystawy prac. To klubokawiarnia ściśle powiązana z zapleczem kulturalnym. Przez cały maj mogliśmy zobaczyć tam: "Getto" Adama Broomberga i Oliviera Chanarina oraz fotografie Ester Levine. Wystawa nadal trwa.

Wystawa fotografii w Pozytywce.  / Fot. Edyta SowaKolejna okazja do obejrzenia równie ciekawych i zazwyczaj oryginalnych fotografii, to kawiarnia Pozytywka na krakowskim Kazimierzu. Tu siedząc w przytulnej atmosferze i popijając kawę z prawdziwego włoskiego samowaru, zerkać na nas będą barwne obrazki z cyklu Sylwestra Owsianego "Gwałtowna Krytyka Pojęć".

Jest też w Krakowie miejsce tętniące życiem kulturalnym non stop - to Bunkier Sztuki, położony przy pl. Szczepańskim. Tam zawsze trwa jakaś wystawa, toczy się dyskusja, odbywają się prelekcje, rozmowy panelowe etc. Tu nadal, bo do 24 czerwca, w ramach miesiąca fotografii można zobaczyć zdjęcia szwajcarskich fotografów "Powrót fizjonomii. Być jak wszyscy - lub prawie".
Podobnie owiana już legendą Alchemia na krakowskim Kazimierzu, prezentuje wystawy, promuje młodych niezależnych twórców, organizuje koncerty. To tylko cztery propozycje z prawie kilkuset galerii zlokalizowanych w Krakowie. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 04.06.2007 22:20

Pozostaje tylko pozazdroscic Krakusom. :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.