Facebook Google+ Twitter

W maju przetarg na nowe samoloty dla VIP-ów

Jeszcze w maju MON ma ogłosić przetarg na zakup sześciu samolotów odrzutowych dla VIP-ów. Doraźnie zostaną wyczarterowane maszyny od LOT-u.

Polska została bez samolotów dla VIP-ów / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:PL_TU-154M_Goverment_Plane.JPGTrzy wysłużone JAK-40 to stan naszej floty powietrznej dla VIP-ów. Brak nam samolotów mogących latać na długich dystansach. Więcej na ten temat w materiale.

W ekspresowym tempie ma zostać ogłoszony przetarg na zakup nowych maszyn. Pod uwagę brane są dwie maszyny długodystansowe Airbusa lub Boeinga zabierające na pokład do 60 pasażerów. Planowany jest także zakup czterech mniejszych odrzutowców dla 15-19 pasażerów. Rozpatrywane będą oferty amerykańskiego Gulfstreama, kanadyjskiego Bombardiera, francuskiego Dassault Aviation. Jeśli rząd zdecyduje się na zakup sześciu maszyn, kwota przetargu wyniesie ponad 1 mln złotych.

Do czasu zakupu nowych maszyn zostaną wyczarterowane maszyny od LOT-u. - Przygotowujemy się do czarteru na cztery lata, aczkolwiek w umowie może znaleźć się zapis o tym, że rezygnujemy z niego, jak tylko poznamy zwycięzcę przetargu - tłumaczy Marcin Idzik, wiceminister MON odpowiedzialny za sprawy uzbrojenia i modernizacji. Umowa na czarter dwóch Embraerów ma zostać podpisana już w przyszłym tygodniu.

Źródło:tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.