Facebook Google+ Twitter

W maju rozpocznie się budowa nowego odcinka autostrady A2

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-03-17 08:54

W listopadzie 2008 roku powinny zakończyć się problemy mieszkańców Strykowa, z którymi borykali się od otwarcia autostrady A2. Nadmierny ruch tirów, który paraliżuje miasto i zatruwa życie mieszkańcom, zostanie przeniesiony na nowy odcinek autostrady.

 

Początkowo prace miały się zakończyć w 2010 roku, kiedy pod Strykowem ma powstać węzeł, łączący autostrady A1 i A2. Nieustające protesty mieszkańców i lokalnych władz spowodowały, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała o budowie prawie pięciokilometrowego odcinka autostrady w trybie pilnym i poza harmonogramem prac związanych z projektem budowy węzła A1 i A2. Wiadomo już, że o 4,7 km zostanie przedłużony istniejący już odcinek autostrady. Dalej prowadzić będzie kilkusetmetrowa droga, która pozwoli dojechać do drogi krajowej nr 14 tuż za Strykowem. W ten sposób powstanie naturalna obwodnica miasta.

Fot. Dziennik Łódzki

Edward Kucharski, mieszkaniec ulicy Brzezińskiej, chciałby, by problem tirów w mieście zlikwidowano natychmiast: - My się tu dusimy, nasze domy pękają, a na drogach jest bardzo niebezpiecznie. Uważam, że trzeba w ogóle zakazać tirom wjazdu do miasta. Inni mieszkańcy są bardziej wyrozumiali. Katarzyna Kos cieszy się, że problem zniknie: Rozumiem, że nie da się szybciej wybudować drogi, szkoda tylko, że nikt nie pomyślał o konsekwencjach, jakie przyniesie autostrada. Potrzebne były protesty, blokada drogi, pisma i skargi, nie mówiąc już o wypadkach, żeby ktoś wreszcie zajął się naszym losem.

Strykowianie walczyli o swoje miasto od lipca, kiedy uruchomiono łódzki odcinek autostrady, kierowali protesty do władz lokalnych, do GDDKiA, do ministra transportu i premiera. W sierpniu ponad sto osób zablokowało drogę krajową nr 14. Kiedy pod wpływem drgań wywoływanych przez tiry, ściany domów przy głównych ulicach zaczęły pękać, strykowianie zażądali odszkodowań od GDDKiA.

Wiadomo już, że w kwietniu rozstrzygnięty będzie przetarg ofert cenowych. Prace budowlane rozpoczną się w maju. W listopadzie przyszłego roku budowa obwodnicy ma się zakończyć. Wtedy tiry będą omijać Stryków, a mieszkańcy mają nadzieję, że nie będą już mieli powodów do protestów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.