Facebook Google+ Twitter

W maju rusza akcja "Dwie godziny dla rodziny"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-30 12:15

Fundacja Humanites - Sztuka Wychowania zaprasza do włączenia się w organizację i obchody Międzynarodowego Dnia Rodziny, przypadającego na wtorek 15 maja bieżącego roku w ramach akcji "Dwie godziny dla rodziny".

W Polsce nie ma dotychczas tradycji obchodzenia Dnia Rodziny i Fundacja chciałaby wprowadzić oraz rozpropagować zwyczaj świętowania tej szczególnej - w naszym przekonaniu - okazji. Rodzina, tworzone w niej więzi i budowane przez nią relacje, od samego początku były przedmiotem szczególnego zainteresowania Fundacji, więc w naturalny sposób jesteśmy również zainteresowani promocją wszelkich okazji służących zwróceniu uwagi na Rodzinę i jej znaczenia w kształtowaniu młodego pokolenia, naszego najcenniejszego kapitału społecznego.

Akcja „Dwie godziny dla Rodziny” jest skierowana do przedsiębiorców, jak i wszystkich rodzin dostrzegających znaczenie harmonii i równowagi w życiu rodzinnym oraz zawodowym. Program wspomaga rozwój kompetencji społecznych pracowników i ich systemu wartości, potrzebnych do sprawnego funkcjonowania w życiu prywatnym i zawodowym. Dla realizacji celów biznesowych pracodawcy potrzebują zaangażowanych pracowników o zrównoważonym życiu prywatnym i zawodowym.

Działania pracodawców ukierunkowane na zapewnienie w firmie równowagi między pracą z życiem prywatnym (work-life balance) mogą być skutecznym narzędziem motywacji pracowników oraz wzmacniać ich poczucie więzi z firmą. Zaangażowanie w akcję fundacji jest zatem doskonałą okazją do podkreślenia, że pracownik istnieje w firmie nie jako tylko jako pracownik, ale niesie ze sobą także zaplecze i wsparcie w postaci swojej rodziny, pasji, zwyczajów i tradycji. Celem akcji jest również podkreślenie znaczenia rodziny jako podstawowej komórki życia społecznego, jej zadań w społeczeństwie, roli pracowników-rodziców w budowaniu przyszłego kapitału społecznego.

Chcielibyśmy aby inicjowane przez nas obchody Święta Rodziny były przede wszystkim okazją do zadedykowania Rodzinie specjalnego czasu poświęconego rozmowie o naszej rodzinie, jej przeszłości oraz związanych z nią tradycjom i rytuałom. Chcielibyśmy by ta refleksja o własnej rodzinie uświadomiła nam, że Rodzina to nie tylko rodzice i dzieci ale też dziadkowie i wnuki, rodzeństwo rodziców i dziadków, wujowie i ciotki, a także ich historia i więzi, jakie z nimi tworzymy oraz wzajemne wpływy i oddziaływania wszystkich członków rodziny.

Ta szczególna rozmowa o naszej rodzinie może być też okazją do sięgnięcia do dawnych zdjęć, albumów od dawna nieoglądanych, albo zajrzenia do pudeł z pamiątkami, do których od dawna nie zaglądaliśmy i których istnienia nasze dzieci nawet nie podejrzewają. Na co dzień zwyczajnie nie mamy czasu na takie „oglądanie się wstecz”, a Dzień Rodziny może być tą szczególną okolicznością, gdy podarujemy sobie i naszym bliskim trochę „wolno płynącego czasu” na przyjrzenie się sobie w kontekście historii naszej rodziny, jej zabawnych momentów, dykteryjek opowiadanych z pokolenia na pokolenie. Może dzięki temu i my i nasi bliscy lepiej zrozumiemy kim jesteśmy, co nas ukształtowało, co chcielibyśmy przekazać naszym następcom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

porot
  • porot
  • 15.05.2012 16:46

EuCO bierze w tym udział, a ktoś jeszcze?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.