Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11089 miejsce

W Małopolsce odkryto olbrzymi skład materiałów wybuchowych

Po wczorajszej dawce emocji związanej z zatrzymaniem niedoszłego zamachowca - dziś mamy doniesienie o odkryciu w Małopolsce arsenału materiałów wybuchowych.

W jednym z gospodarstw rolnych, koło Dąbrowy Tarnowskiej w Małopolsce, policja znalazła dzisiaj olbrzymi arsenał materiałów wybuchowych. Nie ustalono jeszcze, do czego miały być użyte. Według serwisu RMF FM, 25-letni mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej, który je zgromadził, został zatrzymany przez policję. Przybyli na miejsce pirotechnicy z Krakowa dokładnie przeszukują rozległy teren zabudowy gospodarstwa.

Policjanci znaleźli u 25-latka m.in. granaty i kostki - jak określają - przypominające trotyl. Zachowują pełną ostrożność w zbliżaniu się do odnalezionych ładunków wybuchowych. Na pierwszy rzut oka - jak mówią - widać tam granaty, sporo amunicji i różnego rodzaju środki, które przypominają materiały wybuchowe. Będą one badane przez specjalistów. Obecnie są na miejscu zabezpieczane. Ponieważ teren jest duży, zabudowań sporo, przypuszczam, że potrwa to kilka, a nawet kilkanaście godzin - powiedział dziennikarzom Dariusz Nowak, z małopolskiej policji.

Z powodu poważnego zagrożenia wybuchem, zdecydowano o natychmiastowej ewakuacji mieszkańców z okolicznych domów - czytamy w serwisie rmf24.pl.

Tymczasem – jak podało Polskie Radio - Minister Spraw Wewnętrznych Jacek Cichocki poinformował, że w związku z wczorajszą informacją ABW i prokuratury o zatrzymaniu niedoszłego terrorysty 45-letniego pracownika naukowego z Krakowa, Brunona K., "świat jest zainteresowany sprawą zamachu w Polsce". Minister Jacek Cichocki wyjaśnił, że – jak to określił - nasi partnerzy są zainteresowani sprawą niedoszłego zamachu na budynek Sejmu. Minister przypomniał, że europejscy i amerykańscy partnerzy "bardzo poważnie traktują terrorystów określanych mianem "samotnych wilków".

Szef MSW zwrócił również uwagę na podobieństwa pomiędzy planowanym w Polsce zamachem, a zamachami, jakie nastąpiły w Norwegii i Oklahoma City w USA. Podkreślił, iż zarówno Brunon K. przygotowując zamach, jak i Anders Breivik w Norwegii oraz Timothy McVeigh w USA "używali powszechnie dostępnych materiałów do wytwarzania urządzeń wybuchowych, odrzucali też całą klasę polityczną swojego kraju" - powiedział minister.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"marszałek Sejmu Ewa Kopacz zapowiedziała omówienie przez Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów sprawy ewentualnego ogrodzenia gmachu polskiego parlamentu."


Aby postawić ogrodzenie z drutu kolczastego wokół sejmu niezbędne było powołanie do życia "Brunona".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.