Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20764 miejsce

W Mapach Google możesz już planować przejazd warszawską komunikacją miejską

Mapy Google wzbogaciły się o szczegóły dotyczące transportu publicznego w Warszawie. Z wyszukiwania połączeń możemy korzystać zarówno w przeglądarce na komputerze, jak i w aplikacji mobilnej na Androidzie i iOS.

 / Fot. Mapy GoogleWyznaczając trasę na terenie Warszawy za pomocą Map Google otrzymujemy teraz możliwość planowania przejazdów komunikacją miejską. Wystarczy wskazać punkt początkowy i wybrać ikonę autobusu, by uzyskać informacje o rozkładzie.

Przykładowo wybierając podróż z dworca Warszawa Centralna na Aleje Ujazdowskie otrzymamy kilka różnych tras z podanymi numerami linii. Mapy Google wskażą także miejsca możliwych przesiadek i czas odjazdu. Jeżeli konieczne jest dojście pieszo, zostaniemy o tym poinformowani. Rozkład uwzględnia podróż autobusami, tramwajami, a także kolejkami SKM i WKD.

Segregacja pasażerów na Zachodnim Brzegu. Izrael zabroni podróży autobusami Palestyńczykom


Podobną możliwość oferuje kilka innych miast w Polsce m.in. Białystok, Olsztyn, Łódź, Szczecin i Zielona Góra. Google oferuje miastom specjalne narzędzia do wprowadzania informacji o komunikacji. Na specjalnej stronie możemy zobaczyć, które europejskie miasta uczestniczą w programie. Dla przykładu w Niemczech można naliczyć ich kilkadziesiąt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.