Facebook Google+ Twitter

W marcu, jak w garncu. Prognoza pogody na najbliższy tydzień

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-26 17:59

Marzec to zazwyczaj dosyć pogodny miesiąc, jednak ma skłonności do drastycznych zmian pogody. Południe naszego kontynentu cieszy się już ciepłą, lub bardzo ciepłą pogodą, tymczasem północne tereny, wciąż pokryte są śniegiem.

Wszystko więc zależy od cyrkulacji atmosferycznej, która w tym tygodniu da nam próbki zarówno ciepła, jak i przykrego zimna. W dalszym ciągu pogodą w Europie steruje duży wyż z centrum nad kanałem La Manche.

W zależności od tego czy się „spłaszczy”, czy też rozbuduje klinem ku północy, napływa do nas raz ciepłe, a raz zimne powietrze. W tym tygodniu ciepła będzie środa, a zimny najbliższy weekend. Wyż znad Wysp Brytyjskich będzie bowiem stopniowo przesuwał swoje centrum w kierunku zachodnim – na zachód od Irlandii. Zrobi tym samym miejsce nad Europą Środkową, dla niżów związanych z rozległą depresją znad Morza Barentsa – hen na północy.

W końcu tygodnia sprowadzi to do nas zimne powietrze pochodzenia arktycznego, które utrzyma się przez 2-3 dni nad Polską. Będzie chłodno, wietrznie i z niewielkimi opadami śniegu z deszczem i deszczu. Na Mazurach niewykluczony śnieg.

Temperatura w nocy aż do piątku powinna być dodatnia (0C do +4C) zarówno na Mazowszu, jak i na Mazurach. W weekend spadek temperatury w nocy do -4C na Mazowszu i -7-8C na Mazurach. W dzień do środy temperatura na Mazowszu i na Mazurach powyżej +10C, do +15+16C w środę.

Od czwartku ochłodzenie. W czwartek i piątek na Mazowszu +8+10C, na Mazurach +6+8C. W weekend od +3+4C na Mazowszu do 0+2C na Mazurach.
Przelotne, niezbyt intensywne opady możliwe od piątku do niedzieli.
Wiatr przeważnie dość silny i porywisty, północno-zachodni, w weekend skręcający na północny.

Początek następnego tygodnia jeszcze chłodny, później powrót łagodnej wiosny.
Na razie na mapach pogody nie widać szansy na bardzo ciepłą Wielkanoc.
Pojawiające się na ten temat sensacje medialne raczej nie są prawdziwe, ale nie traćmy nadziei. Jeszcze sporo czasu i wiele może się zmienić.


Znajdź nas na Google+

(Bohdan Mierzwiński)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.