Facebook Google+ Twitter

W markecie 700 lat tradycji nie uświadczysz. Przyjdź na jarmark!

Święta coraz bliżej. Nie sposób zapomnieć, patrząc na kolorowe lecące reklamy w telewizji, że już tylko kilkanaście dni dzieli nas od świąt Bożego Narodzenia.

Jarmark w MDK nr 2 - Zabrze / Fot. Jolanta Maria BudniakGrudzień kojarzy nam się przede wszystkim ze zbliżającymi świętami Bożego Narodzenia, gwiazdką, prezentami - to oczywiste.To, że w marketach już pod koniec listopada słychać melodie kolęd, a wystawy sklepowe ozdobione są migającymi, kolorowymi lampkami i świecącymi, świątecznymi bombkami - też staje się już dla nas oczywiste. Ale ciągle nie ma, lub wciąż jest za mało tradycyjnych jarmarków bożonarodzeniowych, których atmosfera jest absolutnie niepowtarzalna. Takiej atmosfery nie zapewni żaden, nawet najpiękniejszy sklep.

Jolanta Skorupa - dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Zabrzu wraz z Violettą Muzykant (choreografem w MDK) trzy lata temu pozazdrościły Krakowowi i... najzwyczajniej „przeniosły” tradycję i aurę tamtejszych świątecznych jarmarków do swojego miasta - na plac MDK.

 / Fot. Fotogr.Jolanta Maria BudniakI jak co roku z tej okazji oprócz świątecznych kramów odbywają się występy dzieci i młodzieży. - Współpracujemy nad całokształtem z Parafią Ewangelicką - mówi dyr. Jolanta Skorupa. - Jest to również wspaniała okazja do integracji różnych zabrzańskich środowisk, to spotkanie wielu pokoleń, natomiast zwieńczeniem Jarmarku jest Koncert Finałowy w kościele - dodaje.

Wszystkich zainteresowanych, chcących wziąć udział w zabrzańskim Jarmarku oraz wystawić swój stragan, zapraszamy 10 grudnia na plac MDK nr 2 w Zabrzu przy ul. 3 Maja 12.

Koncert w kościele Parafii Ewangelicko-Augsburskiej, godz.18.30.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jola
  • Jola
  • 05.12.2011 22:34

Dziękuje z art. Serdecznie zapraszam....To moment zadumy, refleksji i miłych wrażeń....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ola
  • Ola
  • 05.12.2011 22:32

gratuluję pomysłu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.