Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26458 miejsce

W miejscu centrali PiS miał stanąć drapacz chmur. Radni zdecydowali inaczej

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-12-07 12:18

Przy Nowogrodzkiej, gdzie mieści się centrala PiS, miał stanąć wielki, 58-kondygnacyjny biurowiec. Na ostatniej sesji przed wyborami radni zdecydowali jednak inaczej - nowy budynek będzie miał nie więcej niż 27 metrów wysokości.

Siedziba Prawa i Sprawiedliwości przy Nowogrodzkiej w Warszawie domena publiczna / Fot. MatiOmletCentrala Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 od trzech lat należy do prywatnego dewelopera. To od niego PiS wynajmuje pomieszczenia. W 2007 roku nieruchomość zakupiła izraelska spółka Metropol NH. Jak podaje "Gazeta Stołeczna" spółka zapłaciła wówczas 34 mln zł. Była to wysoka cena - 11,7 tys. zł za m kw - zwłaszcza, że spółka nie miała żadnych gwarancji odnośnie wykorzystania zakupionej powierzchni. Być może właściciele Metropolu liczyli na to, iż bliskie sąsiedztwo wieżowca Millennium Plaza sprawi, że również oni będą mogli postawić w tym miejscu drapacz chmur. Tak się jednak nie stanie.

Dwa lata temu Metropol zgłosił wniosek o pozwolenie na budowę 58-kondygnacyjnego wieżowca, w którym mieściłyby się luksusowe apartamenty, pomieszczenia biurowe, hotel oraz część usługowa. Zamiast 214 m spółka może zbudować 27 m - taka jest decyzja stołecznych radnych. Jak mówi wiceprezydent Jacek Wojciechowicz radni zdecydowali, że "budynki mają równać do hotelu Polonia".

Spółka nie wyraziła sprzeciwu i dostosuje się do zarządzeń ratusza. W 2012 roku kończy się umowa wynajmu PiS i być może wtedy zmieni się adres partyjnej centrali. Nie wiadomo jednak kiedy Metropol postawi coś na Nowogrodzkiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.