Facebook Google+ Twitter

W mieście św. Franciszka nie chcą żebraków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-27 20:52

Burmistrz Asyżu, miasta, gdzie przyszedł na świat św. Franciszek, wypowiedział walkę żebrakom. Inicjatywę skrytykował kardynał Renato Martino z Watykanu, który przypomniał, że franciszkanie są zakonem żebraczym.

Zakaz żebrania obowiązuje w promieniu 500 metrów od kościołów, czyli praktycznie w całym centrum umbryjskiego miasteczka. Burmistrz Asyżu Claudio Ricci uważa, że przyciąga on zawodowych żebraków. Naprzykrzają się oni pielgrzymom i zwiedzającym, szpecą ulice i place. Rozporządzenie godzące w chodzących po prośbie przewiduje także ściganie turystów, traktujących miasto św. Franciszka jak nadmorski kurort, a więc chodzących w skąpym odzieniu, posilających się czy odpoczywających na schodach kościołów.

Zastrzeżenia do inicjatywy ma włoski kardynał Renato Martino, który kieruje papieskimi radami "Sprawiedliwości i pokoju" oraz duszpasterstwa imigrantów i uchodźców. Przypomina on, że żebrakiem był sam św. Franciszek, zwany Biedaczyną, a franciszkanie utrzymywali się w przeszłości z jałmużny. Argument zaś, że żebracy szpecą zabytki, jest według kardynała nieporozumieniem. - To hipokryzja, na którą nie powinien się zgodzić żaden chrześcijanin - powiedział kardynał jednej z gazet.

ML, PR, Rzym/jędras

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.