Facebook Google+ Twitter

W Mikołajkach ruszyła 68. edycja Rajdu Polski!

W piątek o 16.30, prologiem rozegranym na torze w Mikołajkach, została zainaugurowana 68. edycja Rajdu Polski. Mało kto wie, iż jest to drugi najstarszy rajd na świecie. Starszym rajdem jest tylko legendarne "Monte Carlo".

Załoga Krzysztof Oleksowicz, Jacek Rathe (Subaru Impreza STI) na trasie OS-1, 68. Rajdu Polskiego, który rozegrany został na Torze Mikołajki. / Fot. PAP/Adrian StarusW tym roku, ta największa polska impreza w sportach motorowych, zaliczana jest do mistrzostw Europy. Przypomnijmy, że dwa lata temu była jedną z rund mistrzostw świata. Wówczas na mazurskich trasach gościli najlepsi kierowcy globu, w najszybszych samochodach rajdowych klasy WRC. Wedle szacunków policji przez trzy dni trwania zawodów zmagania na szutrowych trasach mogło obejrzeć nawet 300 tys. widzów z całej Europy.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że przyszło aż tylu kibiców, to aż niewiarygodne - powiedział po 66. Rajdzie Polski były mistrz świata Petter Solberg. Nie gorszą opinię wyraził również inny kierowca mistrzostw świata, Matthew Wilson: - Było ciężko, lecz bardzo fajnie, odcinki były świetne i szybkie - powiedział Brytyjczyk.

Zawody podobały się nie tylko uczestnikom, ale co ważniejsze kibicom, i to tym zagranicznym. - Atmosfera stworzona przez fanów była fantastyczna. Świetne widowiskowe odcinki specjalne i dobra organizacja sprawiły, że na pewno tu wrócę - powiedział kibic z Czech.

Dla miejscowości, gdzie odbywają się tego typu imprezy, nie dość, że jest to znakomita forma promocji - i to ogólnoświatowej - jest to również możliwość dobrego zarobku. Wszak rajdowi kibice, przybywający na kilka dni, zostawiają duże pieniądze w sklepach, pensjonatach, restauracjach i kempingach.

Tegoroczny Rajd Polski odwiedzi z pewnością mniejsza liczba kibiców, ale organizatorzy usilnie starają się, by nasza krajowa impreza ponownie znalazła się w gronie najważniejszych na świecie. Szansą na to są rajdy transgraniczne. Światowa Rada Sportów Motorowych przychylniej patrzy na kandydaturę, jeśli odcinki specjalne znajdują się na terytorium przynajmniej dwóch państw. Polacy mogliby zorganizować jedną rundę do spółki z Litwinami i Łotyszami.

Nim to jednak nastąpi, trzeba cieszyć się z udziału w czempionacie Starego Kontynentu. Premierową próbę zwyciężył dziś Kajetan Kajetanowicz, triumfator zeszłorocznej edycji.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.