Facebook Google+ Twitter

W Ministerstwie Zdrowia ma powstać Departament Matki i Dziecka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-12 15:55

Lepsza opieka nad kobietą w ciąży, walka z podziemiem aborcyjnym oraz profilaktyka chorób dzieci - to główne zadania Departamentu Matki i Dziecka, który ma powstać w Ministerstwie Zdrowia.

Minister Ewa Kopacz zapowiedziała, że trwają prace nad specjalnym programem i ciężarne, które zgodzą się do niego przystąpić, będą miały zapewnione regularne wizyty lekarskie i bezpłatne badania. Dane ciężarnych mają być rejestrowane i jeżeli kobieta nie zgłasza się na badania, może być to sygnał, że coś się dzieje i zadaniem położnej będzie do niej dotrzeć. Minister Kopacz zapowiada też walkę z ogłoszeniami - typu "wywoływanie miesiączki", które tak naprawdę - jej zdaniem promują nielegalną aborcję.

Propozycja minister Kopacz budzi ogromy niepokój Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Zdaniem przewodniczącej Federacji Wandy Nowickiej w propozycji minister Kopacz nie chodzi o kobietę, i jej stan zdrowia, ale o kontrolę nad nią i ściganie, które dokonały aborcji. Wprowadzenie takiego rejestru - według Nowickiej - grozi naruszeniem prawa, a przede wszystkim tajemnicy lekarskiej.

Minister Kopacz zapowiedziała, że Departament Matki i Dziecka zacznie działać od stycznia przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.