Facebook Google+ Twitter

W Mrągowie łapią na lasso

Z piskiem i śmiechem uciekali przed liną uczniowie z Karwicy koło Pisza. Na lasso próbował złapać ich mistrz Polski, Janusz Hadyniak. W programie szkolnej wycieczki było również zwiedzanie więzienia w Miasteczku Mrongoville.

Dzieci uciekały przed lassem / Fot. Katarzyna EnerlichSezon turystyczny na Miasteczku Mrongoville nieoficjalnie zainaugurowali uczniowie ze szkoły w Karwicy. - To nasza ostatnia wycieczka, bo to ostatni rok szkolny w naszej szkole, która została zlikwidowana - mówią opiekunki.

W programie westernowej wycieczki był m.in. pokaz rzucania lassem. Najpierw kowboj łapał na nie przebiegające dzieci, a potem pokazywał, że z lassem można również tańczyć (lasso – partnerka), można pod nim przechodzić i przede wszystkim - każdy może nauczyć się nim kręcić. Dzieci chętnie próbowały swoich sił w tej umiejętności. Do wspólnej, westernowej zabawy zaprosił Janusz Hadyniak - znany w Polsce twórca pokazów w stylu country, mistrz Polski w kręceniu lassem. Robi to ponad dziesięć lat. Kilka lat temu nauczył tej umiejętności mieszkańca Krakowa, który startował w programie telewizyjnym.Janusz Hadyniak jest mistrzem w rzucaniu lasso / Fot. Katarzyna Enerlich

- Kazano mu w ciągu czterech dni nauczyć się rzucać lassem. Najpierw trafił do Karpacza, a stamtąd skierowany został do mnie – opowiada Janusz Hadyniak. - Gość był zawzięty ćwiczył całą dobę, ale celu dopiął. Oprócz kręcenia lassem specjalnością Janusza Hadyniaka jest strzelanie z meksykańskiego bata.

Uczniowie z Karwicy mieli okazję nie tylko poznać mistrza Polski, ale również obejrzeć więzienie Szeryfa i przez chwilę poczuć się uwięzionymi przez niego.

W Miasteczku Mrongoville nie brakuje atrakcji - odbywają się konne pokazy / Fot. Katarzyna Enerlich- Mamy nadzieję, że ta wycieczka spodobała się. Zapraszamy do zwiedzenia naszego miasteczka również inne szkoły. Dzieci świetnie bawią się w westernowym stylu - mówi szeryf Mrongoville, Rafał Drężek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.