Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16145 miejsce

W Mrągowie pójdziemy Aleją Gwiazd?

Mrągowo to miasto wielu gwiazd. Wywodzą się stąd znani sportowcy, artyści i aktorzy. Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej chce stworzyć Mrągowską Aleję Gwiazd. Są już pierwsze plany, dotyczące jej lokalizacji.

Aktorzy: Wojciech Malajkat, Mariusz Drężek, Piotr Plewa (kabaret) i Marcin Kowalski, sportowcy: Karol Jabłoński i Monika Bronicka, muzycy Andrzej Czamara (Czerwony Tulipan), Bartek Królik (Sistars) i Waldek Śmiałkowski (bard z Wrocławia) - wszystkich łączy jedno: pochodzą z Mrągowa i są mniej lub bardziej znani. Szkolni koledzy chętnie o mrągowskich sławach opowiadają.

- Z Mariuszem Drężkiem uczyłam się w jednej klasie. Pochodził spod Mrągowa, z Bagienic Małych. Do dziś często rozmawiam z jego mamą, którą jest bardzo dumna ze swego syna, a my, jego koledzy, wiedzieliśmy, że z Mariusza "coś" wyrośnie - opowiada mrągowianka, Danuta Kisiel.

- Z Wojtkiem Malajkatem tworzyliśmy grupę teatralną. To były czasy! - wspomina Piotr, jego kolega z mrągowskiego "ogólniaka".

- Również Bartek Królik nieźle się zapowiadał. Wspaniały muzyk, utalentowany chłopak. Teraz miło go oglądać w teledyskach! - wspomina dawna koleżanka, Ewelina.

Początkowo były plany, by Aleja Gwiazd mieściła się na odnowionej Promenadzie. Projekt jednak nie uwzględniał tego zamiaru i Aleja będzie zlokalizowana gdzie indziej.Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej chce uhonorować wszystkich znanych mrągowian, by pokazać jak wiele sław wyjechało z miasta nad Czosem. Początkowo Aleja miała mieścić się na przebudowywanym właśnie terenie wokół Jeziorka Magistrackiego, położonego w centrum (jednak projekt dofinansowany z UE tego nie przewidywał). Kolejna lokalizacja to śródmieście Mrągowa, które ma być wkrótce rewitalizowane. Aleja - w tej koncepcji - ma być jedną z atrakcji turystycznych miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.